×

Anastasiia Chursina v San Sebastianu do četrtega mesta

BTC City Ljubljana

V Baskiji je bila na sporedu prva izvedba dirke Donostia San Sebastian Klasikoa, kjer je četrto mesto osvojila članica ekipe BTC City Ljubljana Anastasiia Chursina.

Do zmage na 126,7 kilometrski preizkušnji, kjer so se kolesarke spopadle s štirimi vzponi, je prišla Avstralka Lucy Kennedy (Mitchelton-Scott), ki je v cilj prišla s 23 sekundno prednostjo pred Nizozemko Janneke Ensing (WNT-Rotor Pro Cycling), tretje mesto pa je osvojila njena rojakinja Pauliena Rooijakkers (CCC - Liv) z zaostankom minuto in štiri sekunde, ki je bila v boju za tretje mesto močnejša od Rusinje Chursine, članice BTC City Ljubljana.

Izkušeni organizatorji so pričakovano poskrbeli, da je bila tako moška kot ženska dirka izpeljana na visokem nivoju. Že na štartu je bilo pravo baskovsko vzdušje, na vzponih pa so glasni navijači praktično zapolnili ceste.

Ženske so štartale 126 km traso s 4 vzponi, ki so na koncu prinesli več kot 2000 m višinske razlike. Predstavnice ljubljanske ekipe so bile od samega začetka aktivne, prva je šla v 20 km solo beg Kernova. Ujeta je bilo malo pred prvim gorskim ciljem, kjer se je že izoblikovala manjša skupina kolesark z vsemi članicami ekipe BTC City Ljubljana. Pred drugim vzponom je napadla Bujakova, v beg pa je šla hkrati skupina 14. Kolesark, v kateri sta bili še Hanna Nilsson in Anastasiia Chursina, povratnica po poškodbi. Slednja je ravno tako poizkusila z begom in osvojila gorski cilj. Na zadnji klanec se je v ubežni skupini napravila selekcija, v ospredju je ostala Chursina in si privozila 4. mesto.

V prvi deseterici, na devetem mestu je zaključila tudi Švedinja Hanna Nilsson (+1:38), Urša Pintar je bila 24, Urška Žigart 34. in Špela Kern 46.

Objavljeno: 03.08.2019

Vir/avtor: Urša Pintar, Prijavim.se

Vir: Urša Pintar, Prijavim.se