Meine Anwendungen (0)
×

San Sebastian: Neverjetna zmaga komaj 19-letnega Evenpoela

Remco Evenpoel

Na 39. izvedbi dirke Clásica Ciclista San Sebastián v Španiji, kjer so nastopili tudi Slovenci, je z napadom v zadnjih 20-ih kilometrih do zmage prišel Belgijec Remco Evenpoel (Deceuninck - Quick Step) in postal najmlajši zmagovalec enodnevne dirke svetovnega ranga po letu 1925.

Čudežni belgijski deček, ki je bil še nekaj let nazaj odličen nogometaš, je letos iz mladinskih vrst prestopil direktno v ekipo najvišjega ranga. Lani je na svetovnem prvenstvu v Innsbrucku osvojil dve zlati medalji, v vožnji na čas in v cestni dirki.

Dirka je bila dolga 227,3 kilometrov, kolesarje pa je čakalo sedem vzponov, na zadnjega so se povzpeli le nekaj manj kot deset kilometrov pred ciljem.

Pred zadnjim 2,1 kilometrov dolgim vzponom na Murgil Tontorra, ki ima maksimalni naklon do 19%, sta bila v begu Evenpoel in Toms Skujins, ki sta si priborila 30 sekund prednosti pred zasledovalci.

Boj za drugo mesto med enajstimi kolesarji je osvojil Belgijec Greg Van Avermaet (CCC Team), tretji pa je bil Švicar Marc Hirschi (Team Sunweb).

Na dirki so bili tudi Slovenci Jan Polanc, Tadej Pogačar (oba UAE-Team Emirates) in Grega Bole (Bahrain Merida). Dirko je zaključil le Jan Polanc na 53. mestu.

Odstopi pa so se vrstili tudi med ostalimi kolesarji. Pozna se utrujenost po dirki po Franciji, saj dirke niso končali tudi Francoz Julian Alaphilippe (Deceuninck - Quick Step), Kolumbijec Egan Bernal (Ineos) in Britanca Simon ter Adam Yates (Michelton Scott).

Veröffentlicht: 03.08.2019