×

Aleš Hren v zadnji etapi brani majico vodilnega

Aleš Hren

Na 46. izvedbi dirke Giro Ciclistico Internazionale je pred kolesarji na vrsti še zadnja etapa, kjer Aleš Hren (KD LPP) brani  roza majico. Trenutno ima sekundo prednosti pred drugouvrščenim Italijanom Alesandrom Bianchinijem in minuto in 17 sekund pred Italijanom Andreom Tarlaom.

V drugi etapi, dolgi 86 kilometrov,  Slovenci sicer niso bili v ospredju, najbolje se je odrezal Lucjan Premrn (Izvir Vipava), ki je v cilj prišel na 25. mestu z zaostankom 1:28 minute.

Kronometer Andrej Žavbi

Ponovno pa so blesteli na 11,5 kilometre dolgem kronometru, kjer je slavil Matej Kravos (Eppinger Team), drugi čas je postavil Italijan Andrea Tarlao (Team Levante), tretjega pa Matej Lovše (Gruppo Ciclistico del FVG). V prvo deseterico so se uvrstili še Mitja Klavora (Eppinger Team), ki je zasedel peto mesto, Aleš Hren (KD LPP) na 9., in Mitja Oter (De Luca) na 10. mesto.