×

Drama v prvi etapi Vuelte, na tleh ekipa Jumbo Visma

Drama na prvi etapi Vuelte

Z ekipnim kronometrom se je začela že 74. dirka po Španiji. Zmago je osvojila ekipa Astana, v rdečem pa je po prvi etapi Kolumbijec Miguel Ángel López. Največja favoritka dirke po Španiji - ekipa Jumbo Visma je zaradi padca kronometer končala na 18. mestu s 40. sekundami zaostanka.

Od kje se je na ovinku pojavila voda, ki je bila usodna za ekipo Jumbo Visma, ni znano. Je pa imel že takoj po štartu mehanske težave s kolesom član njihove ekipe Sep Kuss, potem pa je prišlo še do padca, kar vsekakor ni dober začetek za ekipo. Padec je pustil posledice, odrgnine, tudi pri Primožu Rogliču, dirka pa je še dolga.

George Bennett, ki je odnesel celo kožo, ni želel ugibati, zakaj je bila voda na cesti.

Drugo mesto je osvojila ekipa Deceuninck - Quick Step, ki je za Astano zaostala za dve sekundi, ekipa Team Sunweb pa je na tretjem mestu zaostala za 5 sekund.

Mezgečeva ekipa se je uvrstila na 9. mesto z zaostankom 18 sekund, ekipa Bahrain Merida je v cilj prišla na 12. mestu z zaostankom 26 sekund, UAE Team Emirates pa so zaostali minuto in 7 sekund, kar je bilo dovolj za 21. mesto.

Kronometer je bil dolg 13,4 kilometrov, na razplet pa je poleg nepredvideno mokrega cestišča precej vplival tudi močan veter, zato so imeli v ekipah več krajših menjav. Sicer pa je bil popolnoma ravninski in kratek, zato med kolesarji po prvi etapi ni prevelikih zaostankov.

V nedeljo se bodo kolesarji pomerili na skoraj 200 kilometrski etapi.

Letošnja Vuelta je sicer zelo zanimiva tudi za slovenske navijače, saj je na dirki kar pet Slovencev. Primož Roglič (Jumbo Visma) je še vedno glavni favorit za skupno zmago, Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) bo prav tako lahko posegel visoko. So pa letos na dirki prvič uvedli tudi majico za najboljšega mladega kolesarja, zato je Pogačar nedvomno v igri za belo majico. Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) je v odlični formi, zato bo napadal etapne zmage v sprinterskih etapah, Luka Pibernik in Domen Novak (oba Bahrain Merida) pa sta v vlogi pomočnikov.

Dirka se konča 15 septembra v Madridu, kolesarji pa bodo prevozili 3.290,7 km.

Objavljeno: 24.08.2019