×

Zaradi dežja na kronometru mlajših članov številni padci

U23

Svetovno prvenstvo mlajših članov, ki je bilo na sporedu danes dopoldan, je potekalo v ekstremnih razmerah. Dež je dobesedno zalil Yorkshirske ulice, do naslova svetovnega prvaka pa je prišel Danec Mikkel Bjerg.

Zahtevna 30,3 kilometrska trasa je bila zaradi močnega deževja še težja. Danec je v cilj prišel s časom 40:20 minut s povprečno hitrostjo 45.074 km/h. Srebro in bron sta osvojila predstavnika Združenih držav Amerike, Ian Garrison (+0:27) in Brandon Mcnulty (+0:28).

Edini slovenski predstavnik Jaka Primožič je med šestdesetimi udeleženci postavil 49. čas kronometra. Za zmagovalcem je zaostal za 4 minute in 18 sekund.

Madžar Attila Valter je bil prvi, ki je padel na ponekod komaj vozni progi in zelo zaostal. Nič bolje se ni godilo Dancu Mathiasu Norsagaardu Jørgensenu, ki je grdo padel, a vseeno postavil četrti čas kronometra.