×

Mladinci v Yorkshiru v ozadju, na vrhu Američana

Mladinci

Na svetovnem prvenstvu v Yorkshiru je na cestni dirki mladincev naziv svetovnega prvaka osvojil  Američan Quin Simmons, ki mu je tempo pomagal dvigovati rojak Magnus Sheffield, ki je osvojil bronasto medaljo.  Srebro je osvojil Italijan Alessio Martinelli. Slovenija je imela na dirki tri predstavnike, Boštjan Murn in Aljaž Colnar sta bila 63. in 64., Gal Glivar pa dirke ni končal.

Dirka je bila dolga 148,1-kilometrov, tempo pa je krojila ameriška reprezentanca s petimi kolesarji. V ospredju sta ostala dva, Simmons in Sheffield, ki je opravil odlično delo za svojega rojaka, ki je 13 kilometrov pred ciljem pobegnil in si privozil zmago. Italijan je za njim zaostal za 56 sekund, Sheffield pa za minuto in 33 sekund.

Boštjan Murn in Aljaž Colnar sta v cilj prišla z zaostankom 16 minut in 49 sekund za zmagovalcem.

Colnar

Colnar je o dirki povedal:

»Presenetilo me je to, da je že od starta letelo, ker je zelo dolga proga. Presenetilo me je tudi vreme, nisem se dobro oblekel, začelo me je zebsti in zato sem odpadel. Zadovoljen sem, da sem sploh končal dirko. Glede na to, da je bila tako težka trasa in da je imel Gal v zadnjem mesecu veliko zdravstvenih težav in tudi poškodbo. Na dirki si z Murnom nisva mogla pomagati, kajti že od starta je šlo na polno, na moč. Na 40km sem odpadel in mu nisem mogel pomagati. Glede na formo sem pričakoval malo več. Kot sem že rekel glede na vreme in progo sem lahko tudi zadovoljen, da sem dirko končal.
Za naslednje leto se želim zelo dobro pripraviti in ciljam na visoko mesto v Švici.«

Murn

Murn pa je povedal:

»Proga je bila zelo težka in razgibana, z dvema dolgima klancema. Prvi je bil zelo strm, drugi pa malo manj. Američani so narekovali zelo težek tempo. Do 90km sem prišel s prvo skupino, potem mi je zmanjkalo moči in sem zaostal.«

Cimprič

Kaj pa je o nastopu mladincev povedal selektor mladincev Andrej Cimprič:

»Smo majhna država in so obdobja, ko v generaciji nimamo kolesarja, ki bi se lahko meril z najboljšimi. To smo vedeli tudi letos. Po tihem smo upali, da bo šla dirka drugače. Že na prvem klancu je prišla ploha in od tam naprej je dirka eksplodirala. Murn se je sicer dobro peljal, ampak tik pred krogi so Američani, ki so bili danes najmočnejši, zopet naredili selekcijo in tam je zaostal. Dva kroga je vozil sam na 45 poziciji. V zadnjem krogu ga je skupina ujela. V finalu ni bilo moči in volje, da bi sprintala za 45 mesto. Murn je dober kolesar, vendar mu tako težke trase ne ustrezajo. Za Glivarja in Colnarja pričakujem v naslednjem letu nek napredek. Colnarju naj bi naslednje leto v Švici trasa ustrezala.«

Objavljeno: 26.09.2019