×

Nizozemka do naslova svetovne prvakinje z neverjetnim pobegom, Slovenke pod pričakovanji

BTC

Na svetovnem prvenstvu v Yorkshiru so se v soboto na cestni dirki pomerile članice. Z neverjetnim pobegom je do naslova svetovne prvakinje prišla 36-letna Nizozemka Annemiek van Vleuten, ki je poskrbela, da so Nizozemke slavile že tretje leto.

»Bil je neumen načrt, a mi je uspelo.«

Na 149,5 kilometrski dirki od Bradforda do Harrogata si je dvakratna svetovna prvakinja v kronometru in letošnja zmagovalka Gira s solo vožnjo, dolgo več kot 100 kilometrov, privozila zmago, ki si jo je želela na kronometru. Že na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru je bila na dobri poti k osvojitvi zlate medalje, a je na ovinku padla in končala v bolnišnici s tremi nalomljenimi vretenci.

Tudi srebro je osvojila Nizozemka, lanska svetovna prvakinja Anna van der Breggen. Bron pa si je privozila Avstralka Amanda Spratt.

Na prvenstvu so nastopile tri Slovenke, Eugenia Bujak, Urša Pintar in Urška Žigart.

Bujakova in Pintarjeva sta bili prepričani, da lahko izboljšata najboljšo slovensko uvrstitev, 22. mesto Pintarjeve iz Bergna 2017. To je bil tudi cilj ekipe, vendar se za članice slovenske reprezentance ni izšlo. Bujakova se je kot najboljša Slovenka uvrstila na 45. mesto, Pintarjeva in Žigartova dirke nista končali.

Objavljeno: 28.09.2019