×

Mekinjski kros z zmago Timoteja Bečana in Nuše Mali

Mekinjski kros 2024
Zadnji štart na 5 in 10 km,

34. izvedba Mekinjskega krosa in 16. memoriala Mira Petka se je pričakovano končala z zmago Timoteja Bečana na deset in Nuše Mali na petkilometrski razdalji. Tek, ki tradicionalno poteka na Dan upora proti okupatorju, je bil tudi letos dobro obiskan, predvsem je navdušila številčna udeležba najmlajših. Tudi letos je bil organiziran canicross, ki se ga je udeležilo kar nekaj tekačev s pasjimi ljubljenčki.

Canicross
Canicross

Kljub lepemu vremenu je bila proga zaradi dežja v preteklih dneh na določenih delih mastna, vendar trasa vsako leto znova navduši tudi s pogledi na Kamniške Alpe in več kot 700 let star nekdanji Uršulinski samostan. Trasa, ki zahteva veliko sprememb ritma, poteka večinoma po makadamu in gozdnih poteh. Najprej so se na progo podali najmlajši, sledili so osnovnošolci, nato tekači in tekačice na pet in tekači na 10 kilometrski razdalji. Vmes pa so startali tudi tekmovalci v disciplini canicross, teku s psi.

Bečan
Zmagovalec najdaljše razdalje

Timotej Bečan (KGT Papež), ki je v nedeljo ubranil naslov državnega prvaka v disciplini gor, tudi tokrat ni imel prave konkurence. V cilj je pritekel slabe 4 minute pred klubskim kolegom Metodom Bregarjem s časom 37:09. Tretji čas (43:16) je postavil Franci Volkar (ŠKD MEKINJE).

Nuša Mali
Zmagovalka 5 km razdalje

Na krajši razdalji je bila s časom 22:52 najhitrejša Nuša Mali (AK Kronos), ki se tako kot Timotej Bečan pripravlja na evropsko prvenstvo v gorskih tekih.

Druga je bila Neja Ambrož (AK Domžale), ki je v šprintu prehitela Ivico Žlogar

Tek šteje tudi za Tekaški pokal Občine Kamnik 2024.

Mekinjski kros

Mekinjski tek

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji M1 - moški je bil najhitrejši Timotej Bečan (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugo mesto je osvojil Žan Čeplak (TK Šmarnogorska naveza) ter tretje Jan Lipovšek.

V kategoriji M2 - moški je prvo mesto osvojil Gašper Bregar (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugi je bil David Vogrin (KGT PAPEŽ KAMNIK) in tretji Simon Koželj (ŠKD MEKINJE).

V kategoriji M3 - moški je zmagal Franci Volkar (ŠKD MEKINJE), drugi je bil Miha Schaffer (TK Šmarnogorska naveza) in tretji Darko Kovač (ŠKD MEKINJE).

V kategoriji MmV – mlajši veterani je bil najhitrejši Simon Strnad (ŠD NANOS PODNANOS), drugo mesto je osvojil Mirko Janjatovič (KGT PAPEŽ KAMNIK) ter tretje Marko Spruk (KGT PAPEŽ KAMNIK).

V kategoriji MV – starejši veterani je zmagal Franci Teraž (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugi je bil Lado Kveder (ŠKD MEKINJE) in tretji Bojan Kožuh (KGT PAPEŽ KAMNIK).

V kategoriji Ž1 - ženske je bila najhitrejša Nuša Mali (AD Kronos), druga je bila Neja Ambrož (AK DOMŽALE) in tretja Kaja Krapež (CALCIT BIKE TEAM).

V kategoriji Ž2 - ženske je prvo mesto osvojila Lara Bernot (ŠKDM MEKINJE), druga je bila Sandra Koprivšek.

V kategoriji Ž3 - ženske je prvo mesto osvojila Jasmina Hribar, druga je bila Mojca Šekoranja.

V kategoriji ŽV - veteranke je prvo mesto osvojila Ivica Žlogar (KGT PAPEŽ KAMNIK), druga je bila Urška Trobec (KGT PAPEŽ KAMNIK) in tretja Dragica Cvišić (KGT PAPEŽ KAMNIK).

V kategoriji D1 - deklice (vrtec) je prvo mesto osvojila Tjaša Zavolovšek (Vrtec A. Medveda Kamnik), druga je bila Veronika Mihelič (Vrtec A. Medveda Kamnik) in tretja Inti Medved (Vrtec A. Medveda Kamnik).

V kategoriji D2 - dekleta je prvo mesto osvojila Ota Klemen, druga je bila Lija Zamljen (KGT PAPEŽ KAMNIK) in tretja Miša Hribar.

V kategoriji D3 - dekleta je prvo mesto osvojila Mateja Pančur, druga je bila Zoja Novak in tretja Lana Burja.

V kategoriji D4 - dekleta je bila najhitrejša Neža Mole (Šd Tabor Žiri), druga je bila Eva Pustotnik (AK MENGEŠ) in tretja Julija Hribar (TK TRISPORT LELOSI).

V kategoriji D5 - dekleta je prvo mesto osvojila Neja Madruša (AK Koper), druga je bila Ajda Muhvič (AK MENGEŠ).

V kategoriji F1 – fantje (vrtec) je bil najhitrejši Maj Hribernik (Vrtec A. Medveda Kamnik), drugo mesto je osvojil Tim Mežnar (Vrtec A. Medveda Kamnik) ter tretje Tim Žlabodnik (Vrtec A. Medveda Kamnik).

V kategoriji F2 - fantje je prvo mesto osvojil Lovro Mužan Vidic, drugi je bil Anže Hribar (AD MASS LJ) in tretji Anže Žebaljec Burnik (OŠ Šmartno v Tuhinju).

V kategoriji F3 - fantje je zmagal Jure Hribar (AD MASS LJ), drugi je bil Gal Budnar (ŠKDM MEKINJE) in tretji Nik Mali (OŠ Šmartno v Tuhinju).

V kategoriji F4 - fantje je bil najhitrejši Matic Klemen, drugo mesto je osvojil Miha Konušek (KONJIŠKA ATLETSKA ŠOLA - KAŠ) ter tretje Nik Babnik (ŠKD MEKINJE).

V kategoriji F5 - fantje je zmagal Jakob Klemen (TK UTRIP), drugi je bil Jakob Krapež (CALCIT BIKE TEAM) in tretji Matevž Kuhar (KGT PAPEŽ KAMNIK).

V kategoriji F6 - fantje je prvo mesto osvojil Mark Kočar (AK DOMŽALE), drugi je bil Marko Gabriel Končar (CALCIT BIKE TEAM) in tretji Anže Rifel (AD Kamnik).

V kategoriji Canicross moški je bil najhitrejši Patrik Zupanič (CANIFIT TEAM), drugo mesto je osvojil Žiga Oražem (KD Ljubljana) ter tretje Žiga Putrle (KD Ljubljana).

V kategoriji Canicross ženske je bila najhitrejša Viktoria Hornakova, druga je bila Neja Trbižan (CANIFIT TEAM) in tretja Sara Pšeničnik.

Glavni organizator Lado Kveder, ki se je pomeril na 5 km preizkušnji.

Organizatorji že 34. izvedbe Mekinjskega krosa z najhitrejšima na 5. in 10 km razdalji

Objavljeno: 27.04.2024