Martin Grad in Katarina Novak najhitrejša na Vipava Nanos
Na letošnjem vzponu Vipava Nanos se je pomerilo 155 tekmovalcev. Dirka je štela za Pokal Slovenije v vzponu. Najhitrejši je bil Martin Grad (Gel team) s časom 33:09, med ženskami pa je do cilja prva prišla Katarina Novak (Tuš T.E.A.M.) s časom 41:19.
Tekmovalci so se na vzponu, dolgem 15 km, pomerili v prijetnih vremenskih razmerah. Prva dva kilometra je bilo zaprte vožnje, leteči štart je bil v Vrhpolju. Cilj je bil pri Turistični kmetiji Abram, kolesarji pa so morali premagati 825 višinskih metrov.
Drugi absolutno je ciljno črto prevozil Elia Carta, tretji pa Dean Bratuš (Tuš T.E.A.M.).
Organizator je poskrbel tudi za praktične nagrade, med katerimi je bila glavna nagrada kolo, ki je odšlo v Italijo.
Prvi trije po kategorijah:
V kategoriji Amaterji je prvo mesto osvojil Tevž Gorjanc (Brez kluba), drugi je bil Žiga Božič (JB TEAM NOVO MESTO) in tretji Blaž Uršič (KK PANTAL).
V kategoriji Master A je bil najhitrejši Blaž Goričar, drugo mesto je osvojil Andraž Jerina (oba KK POCINKOVALNICA CELJE) ter tretje Josip Gržetić.
V kategoriji Master B je prvo mesto osvojil Martin Grad (GEL TEAM), drugi je bil Simon Gulja (IZVIR VIPAVA) in tretji Nejc Kurinčič (KK SOČA).
V kategoriji Master C je zmagal Dean Bratuš (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Iztok Dogša (GANESHA TEAM) in tretji Jernej Stibilj (ŠD TURBO M).
V kategoriji Master D je bil najhitrejši Jani Prešeren (TEAM BTS COMPANY), drugo mesto je osvojil Grega Filipič (KD ALPE SIS) ter tretje Gorazd Konc (KK BRDA DOBROVO).
V kategoriji Master E je zmagal Robert Likar (IZVIR VIPAVA), drugi je bil Milko Volarič (KK SOČA) in tretji Borut Vodopivec (KD BRDA DOBROVO).
V kategoriji Master F je prvo mesto osvojil Branko Bojanc (KD SPRINT), drugi je bil Gianni Lorenzon (CHIARCOSSO HELP-HAITI) in tretji Bruno Čibej (IZVIR VIPAVA).
V kategoriji Master G je bil najhitrejši Marko Bokalič (B.V.G. GULČ), drugo mesto je osvojil Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.) ter tretje Robert Mulej (KD BRDA DOBROVO).
V kategoriji Master H je prvo mesto osvojil Tone Klemenc, drugi je bil Milivoj Papič (ŠD TURBO M) in tretji Anton Kozjek (BAM.BI).
V kategoriji Master I je zmagal Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ), drugi je bil Matej Mihovec (ŠD KOLOKA) in tretji Rudi Ravbar (KD SPRINT).
V kategoriji Master J je bil najhitrejši Franci Koželj (BAM.BI), drugo mesto je osvojil Rafael Končina (KD HRASTNIK).
V kategoriji Ženske A je bila najhitrejša Katarina Novak (TUŠ T.E.A.M.), druga je bila Martina Erjavec (IZVIR VIPAVA) in tretja Eva Goropečnik.
V kategoriji Ženske B je prvo mesto osvojila Špela Škrajnar (GANESHA TEAM), druga je bila Ajda Opeka (KD BRANIK MARIBOR) in tretja Vesna Dolenc (KD LPP).
V kategoriji Ženske C je prvo mesto osvojila Suzana ŠEME (KD LPP), druga je bila Nataša Kačičnik (KK ROGLA) in tretja Matejka Prešeren (KK ZAVRŠNICA).
V kategoriji Ženske D je prvo mesto osvojila Jožica Anžel (ŠD BAM.BI), druga je bila Ivica Rakoš (ŠD TURBO M) in tretja Tina Ušeničnik (BAM.BI).
V kategoriji Elite - izven konkurence je bil najhitrejši Elia Carta, drugo mesto je osvojil Jakob Brus (POGI TEAM GENERALI) ter tretje Fabijan Kralj (POGI TEAM GENERALI).
Objavljeno: 11.09.2021
Vir/avtor:
Galerija
Sorodne novice
Scottov kolesarski vzpon na Jošt
Prva sobota v maju bo zopet rezervirana za kolesarski vzpon na Jošta.
Tour: Pogačar na epskem vzponu pokazal premoč nad rumeno majico, Mohorič odličen tretji
9. etapa
Težke razmere v boju za državne prvake v vzponu
15 novih državnih prvakov
Komentarji
Najbolj brano
HIGHLANDER Pohodniški dan z gosti in prikazom preživetja v naravi
HIGHLANDER je največja veriga večdnevnih pohodniških dogodkov na svetu.
Na Češkem Urša Pintar tretja, Urška Žigart do petega mesta
Gracia Orlova
Jakob Omrzel zmagal na prestižni dirki Coppa Montes
69. izvedba dirke Coppa Montes
Scottov kolesarski vzpon na Jošt
Prva sobota v maju bo zopet rezervirana za kolesarski vzpon na Jošta.
Članica BTC City Ljubljana na stopničkah, uspešna tudi Nika Bobnar
Giro Mediterraneo Rosa