×

Timotej Bečan balkanski prvak, Nuša Mali bronasta, članska ekipa do srebra, mladinci do brona

Bečan

V Romuniji je potekalo Balkansko prvenstvo v gorskih tekih, na katerem se je slovenska reprezentanca odlično odrezala. Timotej Bečan je postal balkanski prvak, Nuša Mali si je pritekla bronasto kolajno. Izvrsten rezultat je dosegla tudi moška članska ekipa, ki je osvojila srebro, zaostala je le za romunsko reprezentanco. Mladinci pa so si pritekli bron.

Ob številnih odpovedih tekem je bilo napovedovanje rezultatov nehvaležno, a kot kaže, so slovenski gorski tekači odlično pripravljeni. Slovenska reprezentanca v sestavi članov Timoteja Bečana, Mirana Cveta, Gašperja Bregarja in Matica Plaznika, članic Nuše Mali in Klare Ljubi ter mladincev Klemna Španringa, Tima Breznikarja, Maja Pritržnika in Maja Ficka je na prizorišče v Campulung Moldovenesc prišla dan pred prvenstvom.

Na njem je sodelovalo 64 tekmovalcev iz šestih držav. Na zahtevni 12 kilometrski trasi s strmimi vzponi in spusti in 1.000 višinskimi metri je bil med člani s časom 57:22 daleč najhitrejši Timotej Bečan. Drugo in tretje mesto sta osvojila Romuna Leonard Mitrica in Viorel Andrei Palici, ki sta za zmagovalcem zaostala več kot minuto. Miran Cvet je osvojil peto mesto, Gašper Bregar je bil šesti, Matic Plaznik pa je osvojil 13. mesto.

Prvo leto med članicami si je Nuša Mali že pritekla bronasto medaljo, Klara Ljubi pa je v cilj prišla na 14. mestu. Malijeva je za zmagovalko in drugouvrščeno, Romunkama Monico Madaleno Floreo in Ingrid Mutter zaostala le za 34 oziroma 12 sekund.

Mladinci so se pomerili na 6 kilometrski trasi, kjer je zmago osvojil turški gorski tekač Mehmet Vefa Aydemir. Trije člani slovenske reprezentance so v cilj prišli drug za drugim. Klemen Španring je osvojil 7. mesto, osmo Tim Breznikar in deveto Maj Pritržnik. Maj Ficko je v cilj pritekel na 14. mestu. Osvojeni rezultati so bili dovolj za bron, ki so si ga nedvomno zaslužili.

Objavljeno: 15.05.2021