×

Tek k Sv. Primožu: Timotej Bečan ponovno najhitrejši, med ženskami presenetila mlada Živa Remic

Tek k Sv. Primožu

28. izvedba Teka k Sv. Primožu med tekači ni prinesla presenečenj. Že šestič je bil najhitrejši član KGT Papež Timotej Bečan. Za presenečenje med ženskami je poskrbela 15-letna Živa Remic, ki je bila hitrejša tudi od dvakratne zmagovalke Varineje Drašler.

Tek na priljubljeno rekreativno točko Kamničanov je bil v prazničnem vikendu odlično obiskan, saj se je na traso podalo preko 160 tekačev. Tek šteje za Prvenstvo Slovenije v gorskih tekih v disciplini navkreber za otroške kategorije in je prva tekma za Pokal Slovenije v gorskih tekih za otroške in mladinske kategorije.

Timotej Bečan med člani

»Zacementirane noge že na ogrevanju in tudi kasneje se niso nič kaj omehčale. Trening je bil pa vseeno odličen, še posebno s podaljšanim tekom na vrh Velike Planine, je rezultat na družbenih omrežjih komentiral zmagovalec Timotej Bečan, ki je razgibano traso, dolgo 3,5 kilometrov z višinsko razliko 379 metrov, pretekel v času 16:36.

Prvi trije absolutno so v cilj prišli člani kluba organizatorja KGT Papež, ki tek organizira skupaj z Ivanom Urhom. Drugi je bil mladinec Tine Žižmond in tretji veteran Miran Cvet.

Presenečenje med tekačicami

Glavna favoritinja teka je bila dvakratna zmagovalka Varineja Drašler (ŠD Nanos Podnanos), a je vrh Sv. Primoža prva dosegla mlada tekačica Živa Remic (AK Olimpija) s časom 20:35.

»Nisem poznala konkurence. Sledila sem le prvim tekačem in vseskozi se mi je zdelo, da ritem ni pretirano naporen. V zadnjem delu nisem želela popustiti, če lahko tečem hitreje in sem šla pod vrhom mimo,« je mlada tekačica povedala za portal gorski-teki.si, ki jo je za udeležbo na teku spodbudil trener.

Druga je bila Varineja Drašler in tretja triatlonka Tanja Kompan (Trisport).

Rekord proge še vedno ostaja Sebastjanu Zarniku, ki si je rekord pritekel leta 2005 s časom 15:42. Med ženskami je rekorderka Silva Vivod (19:07), ki je bila najhitrejša leta 1997.

Objavljeno: 31.03.2024