×

11. krompirjev pokal BAM.BI

11. krompirjev pokal BAM.BI Ne daleč od mesta dogajanja Velike nagrade Kranja, na relaciji Voklo, Šenčur, Voglje, Voklo, se je danes odvil že tradicionalni 11. krompirjev pokal BAM.BI.

Na dirki se je pomerilo preko 100 kolesarjev amaterskih kategorij. Vreme se kljub muhastemu poletju ni izneverilo, tako da so organizatorji prireditev uspešno izpeljali. Krog je bil dolg 5,4 km, tekmovalci pa so morali prevoziti 6, 8 ali 10 krogov.

Absolutni zmagovalec najkrajše razdalje je bil Ivan Kastelic (B.V.G. GULIČ-BTS COM), drugi je bil Anton Govekar, tretji pa Bojan Lampe, oba člana ŠD TURBO M. Na 43,2 km razdalji so bili najhitrejši v absolutni razvrstitvi trije člani ŠD BAM.BI, Aleš Kalan, sledil mu je Andrej Žavbi, tretji pa Janez Debeljak. Na 54 kilometrski razdalji je bil najhitrejši član ekipe BikeRepublic Gregor Sikošek, na drugo mesto je s svojo vožnjo prišel Jernej Grilj (BK Opatija-2010), na tretje pa Janez Zupančič (IZVIR VIPAVA). Kot že veleva tradicija,so bili najbiljšim podeljeni pokali in krompir.