×

VN Gorje: med članicami zmaga Ane Ahačič, med člani slavil Leon Šarc

VN Občine Gorje

Na Veliki nagradi Gorje v prijetnem gorskem ambientu Pokljuke so se v soboto v organizaciji Kolesarskega kluba Gorje kategorije dečkov, deklic, mlajših in starejših mladink ter mladincev, mlajših članov ter članov pomerile v kriteriju oz. dirki na končni cilj (mlajše kategorije).

Med sicer maloštevilčno člansko udeležbo je največ, 29 točk osvojil Leon Šarc (KK Kranj), ki upa na visoko uvrstitev tudi na domačem kriteriju prihodnji teden v Kranju.

»Načrtov za domačo dirko še ne vem, zagotovo pa so visoki. Poskusili se bomo pokazati v čim boljši luči in upravičiti zaupanje celotnega kluba in ljudi, ki delajo za to, da smo letos lahko kontinentalna ekipa. S tem želimo pokazat, kako smo hvaležni, da imamo to opcijo.«

Leon Šarc

O današnjem razpletu dirke pa je povedal:

»Upam, da smo se v ekipi sestavili in dokazali, da lahko zmagamo in si želim, da je to dobra napoved za naprej. Imeli smo plan, da poskusimo v beg z Blejčani in Gusto ekipo, saj smo vedeli, da se bo zadaj ustavilo. V ozadju sta preostala člana pokrivala napade in zadrževala ostale, da je prvi pobral čim več točk. Kdo bo v ospredju ni  bilo dogovorjeno, na srečo sem imel danes jaz šprinterske noge, verjetno bi bilo bolje, če bi bil Maks, a se je vseeno dobro izšlo.«

Med tri člane KK Kranj se je na drugo mesto s 3 točkami manj uvrstil Matic Maček (Ljubljana Gusto Santic).

Ana Ahačič

Med članicami je zmagala Ana Ahačič (BTC City Ljubljana), ki ji veliko pomeni, da lahko znanje na takih dirkah prenese na mlajše generacije.

»Predvsem smo delale za starejše mladinke, ki imajo več konkurence kot me, same pa smo vmes pobrale preostale točke. Pomagale smo ostalim kategorijam, da lahko dirkajo, saj so za nas nekoliko pomembnejše tuje dirke, tukaj pa učimo dirkanja mlajše, kar upam, da jim veliko pomeni in se iz tega kaj naučijo.«

Dolžina kroga, ki poteka po biatlonski progi, je 1.060 metrov. Mlajše kategorije so se pomerile na končni cilj v šestih, devetih oz. 12. krogih. Ženske kategorije so se v kriterijski dirki pomerile na 12-ih krogih, mlajši mladinci na 15., starejši mladinci so prevozili 24 krogov in mlajši člani ter člani 30 krogov. Točkoval se je vsak tretji krog.

Pokljuka

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji ČLANI (ME) je z največ osvojenimi točkami zmagal Leon Šarc (KK KRANJ), drugo mesto je osvojil Matic Maček (LJUBLJANA GUSTO SANTIC) ter tretje Jaka Vovk (KK KRANJ).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MJ) je zmagal Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Aljaž Žefran (KK ADRIA MOBIL) in tretji Bine Miškulin (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (U17) je zmagal Nejc Peterlin (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Jakob Omrzel (KK ADRIA MOBIL) in tretji Vid Murn (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji ČLANICE (WE) je prvo mesto osvojila Ana Ahačič (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Tjaša Sušnik (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Nina Pugelj (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Pija Galof (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Špela Colnar (KK ADRIA MOBIL) in tretja Tia Špringer (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je prvo mesto osvojila Sara Pestotnik (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Dominika Štrukelj (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) in tretja Vesna Potočnik (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je bil najhitrejši Mai Prevejšek (KK ADRIA MOBIL), drugo mesto je osvojil Gal Stare (KK BLED) ter tretje Bor Nograšek (KK KRANJ).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je zmagal Rok Bajželj (KK KRANJ), drugi je bil Osskar Mernik (KD KNEžJEGA MESTA CELJE) in tretji Maks Majnik (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji DEČKI C (U13) je prvo mesto osvojil Urban Hvastija (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Vid Mervar (KK ADRIA MOBIL) in tretji Denis Lebar (KK TROPOVCI).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je bila najhitrejša Eva Terpin (MBK ČRNI VRH), druga je bila Zoja Špringer (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je bila najhitrejša Meta Mozetič (KK BLED), druga je bila Rebeka Gonza (KK TBP LENART).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je prvo mesto osvojila Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ), druga je bila Hana Štumperger (PERUTNINA PTUJ) in tretja Maja Vurušič (KK ADRIA MOBIL).

Objavljeno: 16.07.2022