×

V Italiji generalna zmaga Erike Jesenko in 3. mesto Tadeja Sedarja

Erika JesenkoFoto:

V nedeljo je potekala 30. izvedba dirke Corsa per Haiti v Čedadu v Italiji, kjer so nastopili tudi Slovenci. Ti so se kljub pomanjkanju dirk na domačih tleh odlično odrezali. Tadej Sedar si je v močni konkurenci privozil 3. mesto v generalnem seštevku, med ženskami pa je na dolgi trasi slavila Erika Jesenko. Na zmagovalnih stopničkah so med Slovenci stali tudi Miran Kovačič, Melihen Miha in Aleš Tadej.

Na klasični spomladanski dirki, ki se vsako leto maja vrne v Furlanijo, je izkupiček dogodka namenjen pomoči Haitiju. Dirke se je udeležilo preko 600 kolesarjev iz Italije in tujine, ki so se pomerili na dveh trasah različnih dolžin. Razplet dirke je krojilo vreme, saj so se temperature povzpele preko 28 stopinj, ki pa jih trenutno tekmovalci iz Slovenije še niso vajeni.

Tadej Sedar

Na najdaljši razdalji, GranFondu, dolgem 145 kilometrov z 2.450 višinskimi metri, se je pomerilo 10 Slovencev, med katerimi je Tadej Sedar (KK Pocinkovalnica Celje) zaostal le za Italijanom Federicom Pozzettom ter Igorjem Zanettijem in osvojil generalno tretje mesto. V prvo dvajseterico v generalni razvrstitvi so se uvrstili še Bavec Timotej, Kovačič Miran ter Starič Maj.

Tadej je razplet dirke komentiral takole:

»Dirka mi je vsako leto ljubša. Tokrat smo zaradi prestavljenega štarta v sam center mesta skoraj zamudili na štart, zato sem štartal iz čisto zadnjega mesta. Razplet dirke se je zgodil že zelo hitro na 25 km, kjer sta se generalno prvo in drugo mesto odpeljala. Zame je bilo odločilnih zadnjih 35 km, kjer sem se najprej uspešno priključil “begu”, nato pa solo na zadnji 11 km dolg klanec, ki je bil od cilja oddaljen 30 km. Skupaj je bilo na koncu dovolj za tretje mesto v generalni razvrstitvi.«

Med ženskimi predstavnicami je najdaljšo razdaljo najhitreje odvozila Erika Jesenko  (Team NMD), ki je prišla več kot 28 min pred drugo uvrščeno žensko Valentino De Pizzol (Team Armistizio).

Po dirki je Erika povedala:

»Pred dirko sem si rekla, da bom zadovoljna, če bom naredila največ kar je v moji moči, ne glede na to, kakšen bo rezultat. Na prvem vzponu sem za nekaj sekund izgubila prvo skupino, ki pa smo jo kasneje ujeli. Ko sta se dolga in krajša trasa razcepili, sem v skupini ostala edina ženska in potem sem bolj kot ne odpeljala do konca v svojem tempu.”