×

DP – vožnja na čas: Tadej Pogačar in Urška Žigart ponovila uspeh izpred treh let

Tadej Pogačar

Tadej Pogačar in Urška Žigart sta na trasi s ciljem na Rudnem polju na Pokljuki ponovno osvojila naslova državnih prvakov v vožnji na čas. Brez presenečenj - Pogačar brez prave konkurence in z odlično pripravljenostjo pred letošnjim ciljem sezone, Žigart v super formi, kar je dokazala že na Dirki po Švici. Zato pa bo na državnem cestnem prvenstvu, ki bo na sporedu v nedeljo v okolici Radovljice, toliko bolj zanimivo, saj bo tudi konkurenca precej močnejša.

Po treh letih je kolesarje na državnem prvenstvo ponovno čakal zahteven gorski kronometer s ciljem na Rudnem polju na Pokljuki, pričakovano je bila temu primerna tudi udeležba. Poleg tega tudi vročina ni prizanašala.

Trasa vožnje na čas

DP kronometer

Vir: organizator

15,7 kilometra dolga trasa z 801 metri vzpona. Povprečen naklon trase znaša 4,5 odstotka, višinska razlika je 721 metrov. Bolj zahtevna je prva polovica trase, drugi del je nekoliko položnejši. Mlajši mladinci in starejše mladinke so se pomerili na krajši trasi, dolgi 11,5 km s 524 metri višinske razlike.

Urška Žigart in Tadej Pogačar v elementu

Tadej Pogačar in Urška Žigart

Vrhunec dneva je bil nastop članskih kategorij, kot zadnji se je na traso podal Tadej Pogačar (UAE Emirates).

Vir: Blaž Oman

Pred tem so se pomerile članice, kjer je Urška Žigart (JAYCO ALULA) v cilj prišla s časom 38:19,25, kar je dobri dve minuti boljši dosežek kot pred tremi leti (40:44). Druga je bila Urška Pintar z minuto in 43 sekundami zaostanka, tretji čas pa je postavila Nika Bobnar (obe BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), ki je postala državna prvakinja med mlajšimi članicami. Druga med mlajšimi članicami je bila Hana Žumer in tretji Pija Galof (obe BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

Da je tako kmalu po poškodbi zapestja že v vrhunski formi, je dokazal Tadej Pogačar, ki je s časom 29:43,43 za skoraj minuto in dvajset sekund hitrejši kot pred tremi leti. Drugi čas z več kot petimi minutami zaostanka je postavil Marko Pavlič (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) in tretji Anže Skok (LJUBLJANA GUSTO SANTIC).

Pogi v svojem stilu tudi na podiumu:

Med mlajšimi člani je postal državni prvak Natan Gregorčič (LJUBLJANA GUSTO SANTIC), drugi je bil Gal Glivar (KK ADRIA MOBIL) tretji Gašper Otoničar (KK KRANJ).

Med starejšimi mladinci najhitrejši Jakob Omrzel

Pri starejših mladincih se je naslova državnega prvaka razveselil Jakob Omrzel (KK ADRIA MOBIL), s 17. sekundami zaostanka je drugi čas postavil lanski državni prvak med mlajšimi mladinci Erazem Valjavec (AUTOZAI - PETRUCCI - CONTRI). Tretji je bil Jaka Marolt (KK KRANJ).

Krajša trasa

Po parakolesarjih, ki so se prav tako borili za naslove državnih prvakov, so se na krajšo traso podali mlajši mladinci, med katerimi je najhitrejši čas (25:12,79) postavil Vanja Kuntarič Žibert (POGI TEAM UAE GENERALI) in postal državni prvak v vožnji na čas.  Gal Stare (RIBNO ALPINE RESORT BLED) je osvojil drugo in Gašper Štajnar (KK ADRIA MOBIL) tretje mesto.

Med starejšimi mladinkami je naslov državne prvakinje s časom 31:28,10 osvojila Ema Podberšič (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), sledila je njena klubska kolegica Sara Pestotnik z enakim zaostankom kot Štajnar pri mlajših mladincih. Na tretje mesto se je uvrstila Dominika Štrukelj (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE).