×

Anže Skok osvojil kriterij za Pokal Tadeja Pogačarja med člani

Pokal Tadeja Pogačarja

V petek so se v Poslovni coni Komenda kolesarji že petič pomerili na Pokalu Tadeja Pogačarja & GP Generali. Članski kriterij je osvojil Anže Skok (Ljubljana Gusto Santic), ki je odlično pripravljenost pokazal že s tretjim mestom na državnem prvenstvu v vožnji na čas.

Kljub slabi vremenski napovedi se je nevihta izognila lokaciji dirke, dež je močili le mlajše kategorije. Na štartni listi je bilo kar 348 tekmovalcev, na štartu jih je bilo manj, tudi zaradi prihajajočega državnega prvenstva na cesti. Kar nekaj pa si je dirko vzelo kot aktivacijo za nedeljo, ko se bodo kolesarji za majice državnih prvakov pomerili na cesti v okolici Radovljice. Med njimi tudi Anže Skok, ki je z zmago na kriteriju nasledil Tilna Finkšta in trikratnega zmagovalca Luko Mezgeca. Na državnem prvenstvu v vožnji na čas je osvojil tretje mesto, kar je dober obet za nedeljo.

Najprej na štartu mlajše kategorije

Najprej so se na trasi pomerile najmlajše kategorije v dirki na končni cilj, kasneje starejše in članske v kriteriju. Krožna trasa v Poslovni coni Komenda je bila dolga 800 metrov, ženske kategorije so prevozile 25 krogov, starejši mladinci 35 in člani 45 krogov.

V točkovanju za Pogi pokal so vodilnim deklicam podelili roza in vodilnim dečkom rumeno majico. Med podeljevalci je bil tudi vzornik mladim kolesarjem Tadej Pogačar, ki se bo skupaj z zaročenko Urško Žigart po osvojenih naslovih državnih prvakov v vožnji na čas v nedeljo potegovala za zmago tudi v cestni vožnji.

Prvi trije po kategorijah

V kategoriji ČLANI (ME) je bil najhitrejši Anže Skok (LJUBLJANA GUSTO SANTIC), drugo mesto je osvojil Tilen Finkšt (ADRIA MOBIL) ter tretje Jaka Špoljar (TIROL KTM CYCLING TEAM).

V kategoriji ČLANICE (WE) je bila najhitrejša Nika Bobnar (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Hana Žumer (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Pija Galof (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MJ) je prvo mesto osvojil Žak Eržen (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Jan Lešnik (KK KRANJ) in tretji Nejc Peterlin (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Ema Podberšič (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Dominika Štrukelj (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) in tretja Neža Zupanič (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (U17) je zmagal Bastian Petrič (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Mai Prevejšek (KK ADRIA MOBIL) in tretji Vanja Kuntarič Žibert (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je bil najhitrejši Rok Bajželj (KK KRANJ), drugo mesto je osvojil Maks Olenik (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) ter tretje Urban Kalan (KK KRANJ).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je zmagal Urban Hvastija (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Žan Lišter (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) in tretji Andrew Jackson Mccurry (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji DEČKI C (U13) je prvo mesto osvojil Žiga Vrtar (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Ažbe Hvastija (POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Marcos Remon (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je prvo mesto osvojila Eva Terpin (RAJD LJUBLJANA), druga je bila Iva Colnar (KK ADRIA MOBIL) in tretja Anet Trakonja (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je prvo mesto osvojila Lara Mehle (KK ADRIA MOBIL), druga je bila Stella Lindič (KK ADRIA MOBIL) in tretja Lina Mehle (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je bila najhitrejša Maja Vurušič, druga je bila Neža Rezelj (obe KK ADRIA MOBIL) in tretja Lara Šetina (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je prvo mesto osvojila Živa Bohak, druga je bila Vivi Oblak in tretja Zoja Jančič (vse PERUTNINA PTUJ).

Objavljeno: 24.06.2023