×

Kranj: Slovo Jana Polanca, kriterij Aljažu Jarcu

Kranj

Letošnji kranjski kolesarski praznik je pred sobotnim nočnim kriterijem minil s čustvenim slovesom Jana Polanca iz profesionalnega kolesarstva. V nočnem kriteriju, atraktivni dirki po ulicah Kranja, si je zmago priboril Aljaž Jarc (Adria Mobil).

V središču Kranja se je ta konec tedna ponovno zbralo veliko število kolesarskih navdušencev. V sobotnem nočnem kriteriju, atraktivni dirki po ulicah Kranja, si je zmago priboril Aljaž Jarc iz Adrie Mobil, drugo mesto je zasedel Dominik Neuman, tretji pa je bil kolesar Cycling team Kranj Luka Turkulov. Še pred startom je svojo tekmovalno pot pred domačimi navijači zelo čustveno sklenil Jan Polanc, katerega je čakalo tudi posebno presenečenje – ogled v videu.

Zgodaj popoldan so se najprej pomerili dečki in deklice, mlajši in starejši mladinci in nato mladinke ter članice.

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji ČLANI (ME) je bil najhitrejši Aljaž Jarc (ADRIA MOBIL (ADR)), drugo mesto je osvojil Dominik  Neuman  (ELKOV KASPER CYCLING TEAM) ter tretje Luka Turkulov (KK KRANJ).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MJ) je prvo mesto osvojil Žak Eržen (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Marcel Skok (POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Jaka Marolt (KK KRANJ).

V kategoriji ČLANICE (WE) je prvo mesto osvojila Nika Bobnar, druga je bila Hana Žumer in tretja Tjaša Sušnik (vse BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (U17) je zmagal Bor Ebner (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Mai Prevejšek (KK ADRIA MOBIL) in tretji Lovro Rant (KK KRANJ).

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je prvo mesto osvojila Eva Potočnik, druga je bila Sara Pestotnik in tretja Ema Podberšič (vse BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je prvo mesto osvojila Anet Trakonja (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE), druga je bila Iva Colnar (KK ADRIA MOBIL) in tretja Taja Mehle (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je bil najhitrejši Rok Bajželj, drugo mesto je osvojil Matic Kalan (oba KK KRANJ) ter tretje Osskar Mernik (KD KNEŽJEGA MESTA CELJE).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je zmagal Franci Krajnc, drugi je bil Urban Hvastija (oba POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Marcel Hafner (KK KRANJ).

V kategoriji DEČKI C (U13) je prvo mesto osvojil Lovro Slapšak (KD KNEŽJEGA MESTA CELJE), drugi je bil Ažbe Hvastija in tretji Andrej Gregorčič (oba POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je prvo mesto osvojila Lina Mehle (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Stella Lindič (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je bila najhitrejša Lara Šetina (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Neža Rezelj (KK ADRIA MOBIL) in tretja Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je prvo mesto osvojila Živa Bohak, druga je bila Vivi Oblak in tretja Zoja Jančič (vse PERUTNINA PTUJ).

Objavljeno: 23.07.2023