×

VN Občine Vodice: Med starejšimi mladinci zmagal Vid Murn, med starejšimi mladinkami Lucija Hočevar

VN Vodice

Na 12. izvedbi Velike nagrade Občine Vodice se je pomerilo 271 tekmovalcev. Po tri zmage sta osvojili Adria Mobil in Perutnina Ptuj, dve sta ostali v Pogi teamu in dve v BTC City Ljubljana.

VN

Letošnja dirka v organizaciji KD Rog je z razliko od lani potekala v pravem poletnem vremenu. Najprej so se pomerile amaterske kategorije, sledile so kategorije dečkov in deklic ter mladincev in mladink.

VN Vodice

Na že poznani krožni trasi Koseze - Šinkov Turn, dolgi 3,2 kilometra, je bila dolžina dirk prilagojena posameznim kategorijam. Dečki C in deklice B in C so se pomerili na štirih krogih, na osmih dečki A in B ter deklice A in mlajše mladinke, na 22. pa mlajši in starejši mladinci ter starejše mladinke.

VN Vodice

Borbenost tekmovalcev se je kazala že od starta najmlajših dečkov in deklic, ki ni pojenjala vse do zaključka, ko so v zadnjih krogih na trasi ostali le mlajši in starejši mladinci. Nekaj krogov pred koncem je v ospredju ostala šesterica, med katerimi so bili kar štirje člani novomeškega kluba. V zaključku so bili močnejši člani Adrie Mobil Vid Murn, Anže Ravbar in Žak Eržen, ki so osvojili prva tri mesta, člana Pogi Teama  Tine Jenko in Marcel Skok sta se morala zadovoljiti s četrtim in petim mestom. Šesterico je zaokrožil Jakob Omrzel.

Vid Murn o razpletu

VN Vodice

Nekoliko drugačno je bilo razmerje med mlajšimi mladinci, ki so se za zmago pomerili v šprintu glavnine. Zmagal je Jakob Šlibar, drugi je bil Bastian Petrič (oba Pogi Team), tretji je bil Bor Berlak (KK Tropovci).

VN Vodice

Starejše mladinke, vse v dresu BTC City Ljubljana Scott so se za zmago pomerile nekaj krogov prej. Najhitrejša je bila Lucija Hočevar, druga je bila Zoja Ferlež in tretja Tjaša Sušnik.

VN Vodice

Po dirki amaterjev so se pomerili tudi najmlajši kolesarji na poganjalcih ter predšolski in šolski otroci.

VN Vodice

VN Vodice

Prvi trije po kategorijah:

V kategoriji DEČKI C (U13) je zmagal Žiga Vrtar (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Urban Hren (KK KRANJ) in tretji Lovro Slapšak (KD KNEŽJEGA MESTA CELJE).

V kategoriji DEKLICE C (WU13) je bila najhitrejša Živa Bohak, druga je bila Vivi Oblak (obe PERUTNINA PTUJ) in tretja Alina Telič Verovšek (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji DEKLICE B (WU15/1) je prvo mesto osvojila Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ), druga je bila Maja Vurušič in tretja Neža Rezelj (obe KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji DEČKI B (U15/1) je bil najhitrejši Franci Krajnc (POGI TEAM UAE GENERALI), drugo mesto je osvojil Žan Lišter (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE) ter tretje Gal Klun (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji DEKLICE A (WU15/2) je prvo mesto osvojila Lina Mehle (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT), druga je bila Stella Lindič (KK ADRIA MOBIL) in tretja Zara Bukovec (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji MLAJŠE MLADINKE (WU17) je prvo mesto osvojila Hana Jeromel (PERUTNINA PTUJ), druga je bila Taja Mehle (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Anet Trakonja (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE).

V kategoriji DEČKI A (U15/2) je zmagal Lovro Seliškar (KK ADRIA MOBIL), drugi je bil Matic Kalan (KK KRANJ) in tretji Nik Vidovič (PERUTNINA PTUJ).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (U17) je prvo mesto osvojil Jakob Šlibar, drugi je bil Bastian Petrič (oba POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Bor Berlak (KK TROPOVCI).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MJ) je bil najhitrejši Vid Murn, drugo mesto je osvojil Anže Ravbar ter tretje Žak Eržen (vsi KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji STAREJŠE MLADINKE (WJ) je bila najhitrejša Lucija Hočevar, druga je bila Zoja Ferlež in tretja Tjaša Sušnik (vse BTC CITY LJUBLJANA SCOTT).

V kategoriji Moški od 16 do 35 let je bil najhitrejši Andrej Jenko, drugo mesto je osvojil Domen Avbelj ter tretje  Nace Humar  (SD STRAHOVICA).

V kategoriji Moški od 36 do 45 let je prvo mesto osvojil  Damir Lovenjak, drugi je bil Sašo Osenar in tretji Sašo Strašek (vsi SD STRAHOVICA).

V kategoriji Moški od 46 do 55 let je bil brez konkurence Mitja Mori (GANESHA TEAM), v kategoriji Moški od 56 let in starejši pa  Franc Jerič (KD MENGEŠ).

Objavljeno: 16.09.2023