×

Cro race: Mohorič tretji v tretji etapi

Matej MohoričFoto: Sprintcycling, TeamBahrainVictorious

V tretji etapi Dirke po Hrvaški je tretje mesto osvojil Matej Mohorič, najmočnejši v finalnem sprintu vodilne skupine je bil Italijan Nicolo Parisini (Q36.5 Pro Cycling). V prvi deseterici je končal tudi Gal Glivar (Adria Mobil) in se v skupnem seštevku kot najboljši Slovenec prebil na 18. mesto.

Po padcu v prvi etapi se je iz boja za skupno zmago izločil lanski zmagovalec Matej Mohorič (Bahrain Victorius), danes pa je bil blizu etapne zmage. Dirko je tako kot prva dva dneva nadzorovala ekipa Bahrain Victorius. V drugi etapi je sedmo mesto osvojil Matevž Govekar.  V zaključku 133 kilometrske razgibane etape od Otočca do Opatije je bil Mohorič v ospredju skupine 27. kolesarjev, v odličnem položaju za zmago, a je v zadnjih metrih pred ciljno črto ostal nekoliko zaprt in jo prevozil na tretjem mestu. Drugo mesto je osvojil Danec Tobias Lund Andresen (Team dsm), ki je tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Skupni seštevek

Gal Glivar na 18. mestu za vodilnim Dancem zaostaja za 12 sekund. Drugi je današnji zmagovalec Italijan Nicolo Parisini, tretji pa Norvežan Alexander Kristoff (Uno-X Pro Cycling).

V petek bo pred kolesarji najzahtevnejša, 191 kilometrov dolga kraljevska etapa od Krka do Labina. Kolesarje čaka pet kategoriziranih vzponov, skupaj bodo prevozili 3599 višinskih metrov. V zaključku se bodo pomerili na dva kilometra dolgem vzponu, od tega bo 300 metrov navkreber po tlakovcih.

Objavljeno: 28.09.2023