Moje prijave (0)
×

Mai Prevejšek do zmage v italijanskem Manzanu

Mai Prevejšek

V italijanskem Manzanu je bila včeraj mednarodna kolesarska dirka za mlajše mladince - 5° Giornata del Ciclismo Manzanese, ki so se je udeležili tudi dečki in mlajši mladinci. Med slednjimi je v sprintu manjše skupine na koncu slavil Mai Prevejšek (KK Adria Mobil).

Mlajši mladinci

Ciljni sprint

Na skoraj 62 km razgibani trasi, ki je poskrbela za precejšnjo selekcijo kolesarjev (od 106 jih je v cilj prišlo 59), je v sprintu manjše skupine na koncu slavil Mai Prevejšek, ki je zmagal že na VN Občine Domžale, na Pokalu Poli pa je iztržil tretje mesto. Drugi je bil Italijan Thomas Mariotto (Sanfiorese), tretji pa njegov rojak Jacopo Vendramin (Industrial Moro). Med najboljšo deseterico, na osmem mestu, je končal tudi Miha Otoničar (Pogi Team UAE Generali), na enajsto pa se je uvrstil Alen Žitnik (KK Tropovci).

Dečki A in B

V kategoriji dečkov A je zmaga na 36,3 km dolgi trasi ostala doma, slavil je Sebastiano D’Aiuto (Pedale Manzanese).Najboljši Slovenec je bil Gal Klun (Pogi Team) na 5. mestu, mesto za njim je ciljno črto prevozil Žan Lišter (MebloJogi Proconcrete), na 9. pa se je uvrstil Urban Hvastija (Pogi Team).

Pogi Team
​Foto: Lawrence Cozzutto

V kategoriji dečkov B je bil najmočnejši domači kolesar Mark Palamin (Pieris). Drugi je bil Pietro Foffano (Gs Mosole) in tretji  Aljas Slebir Dujin (Pedale Manzanese). V prvo deseterico, na deveto mesto, se je uvrstil član MebloJogi Proconcrete Tim Olenik.

MeboloJogi

Na dirki so nabirali izkušnje tudi mladi kolesarji drugih slovenskih klubov, KK Tanin Sevnica, KK Sava Kranj, KD Sloga 1902 Idrija in Perutnina Ptuj.