×

Urška Žigart četrtič in Matej Mohorič prvič do naslova državnih prvakov v vožnji na čas

Matej Mohorič

V Trebnjem so se kolesarji pomerili na Državnem prvenstvu v vožnji na čas, ki je potekala na 9,9 km dolgem krogu. V članski konkurenci je pričakovano zmagal Matej Mohorič (Bahrain Victorius), ki je naslov osvojil prvič, tretji zaporedni naslov in skupno četrti pa je osvojila Urška Žigart (Jayco AlUla).

Državni prvaki po kategorijah:

Člani: Matej Mohorič (Bahrain Victorius)

Članice: Urška Žigart (Liv Jayco AlUla)

Mlajši člani: Gal Glivar (UAE Emirates Gen Z)

Mlajše članice: Nika Bobnar (WCC)

Starejši mladinci: Erazem Valjavec (Autozai - Petrucci - Contri)

Starejše mladinke: Zoja Ferlež (BTC City Ljubljana Scott)

Mlajši mladinci: Vanja Kuntarič Žibert (Pogi Team Generali)

Mlajše mladinke: Eva Terpin (Rajd Ljubljana)

Urška Žigart brez težav do zmage

Urška Žigart

Na startu članic in mlajših članic, ki so se pomerile na 20 kilometrski razdalji, je bilo le pet tekmovalk. Urška Žigart ni imela težkega dela, saj sta se z njo pomerili le dve tekmovalki. Hana Žumer je z zaostankom štiri minute in pol osvojila drugo mesto, Ema Pirš (obe BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo) je bila z zaostankom šestih minut tretja.

Med mlajšimi članicami je Nika Bobnar (WCC) postavila 48 sekund hitrejši čas od Špele Colnar (BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo).

Matej Mohorič po treh drugih mestih prvič do članskega naslova državnega prvaka

​Foto: Zoran Jagodič

Med najmočnejšimi v vožnji na čas v članski konkurenci sta bila brez presenečenj Matej Mohorič in Matevž Govekar (Bahrain Victorious). Naslova državnega prvaka ni branil Tadej Pogačar (UAE Emirates), saj je vse podrejeno nastopu na Touru. Matej Mohorič pa je bil na 30,1 km dolgi trasi za minuto in sedem sekund hitrejši od ekipnega kolega in je prišel do prvega naslova državnega prvaka v vožnji na čas. Med sedmimi nastopajočimi je tretji čas postavil Jaka Primožič (Hrinkow Advarics Cycleang), za zmagovalcem je zaostal za dve minuti in 45 sekund.

Med mlajšimi člani sta bila v vrhu pričakovano člana razvojne ekipe UAE Emirates Gal Glivar in Anže Ravbar. Glivar, ki je v drugi etapi Gira za mlajše mladince v preteklem tednu osvojil tretje mesto, je bil za minuto in 14 sekund hitrejši od Ravbarja, ki je letos premierno nastopil na dirki Po Sloveniji in ga zaključil na 13. mestu med mladimi kolesarji in 86. mestu skupno. Tretji je bil Natan Gregorčič (Ljubljana Gusto Santic) z zaostankom minuto in 54 sekund za zmagovalcem.

DP v vožnji na čas 2024

Števičen nastop starejših in mlajših mladincev

Precej daljša je bila startna lista med starejšimi in mlajšimi mladinci, ki so se pomerili na 20 km dolgi trasi oz. dveh krogih. Med starejšimi mladinci je nastopilo 29 kolesarjev, najboljši čas pa je osvojil Erazem Valjavec (Autozai - Petrucci - Contri), ki je uspešno okreval po zlomu ključnice in se pred nekaj dnevi z ekipo pomeril na ekipnem kronometru in na cestni dirki, obakrat je stal na tretji stopnički. Mladi talent, ki bo prihodnji dve sezoni dirkal za belgijsko razvojno ekipo Soudal - Quick-Step, je bil lani na državnem prvenstvu drugi. Šest sekund je za njim zaostal član novomeške Adrie Jakob Omrzel, ki ima prav tako za prihodnje leto že podpisano pogodbo z ekipo CTF Victorious, 58 sekund pa njegov klubski kolega Nejc Peterlin.

Med mlajšimi mladinci je državni prvak postal Vanja Kuntarič Žibert (Pogi Team Generali), dobrih dvanajst sekund je bil močnejši od Gala Stare (Ribno Alpine Resort Bled). Tretji čas je med najbolj zastopano kategorijo, 58 tekmovalci, postavil David Komel (Meblojogi Mlinotest Pro-Concrete) z zaostankom slabih 29 sekund za zmagovalcem.

Starejše in mlajše mladinke

Med starejšimi mladinkami, na dolžini 20 km, je bila najhitrejša Zoja Ferlež, druga je bila Eva Potočnik (obe BTC City Ljubljana Scott) z zaostankom 29,14 sekund in tretja Anet Trakonja (Meblojogi Mlinotest Pro-Concrete) z zaostankom dobrih 53 sekund.

Med mlajšimi mladinkami na 9,9 km dolgi trasi sta zmago in drugo mesto osvojili gorski kolesarki. Eva Terpin (Rajd Ljubljana) je za šest sekund ugnala Meto Tancik (BTC City Ljubljana Scott), z zaostankom slabih 18 sekund pa je tretje mesto osvojila Iva Colnar (KK Adria Mobil).

Objavljeno: 20.06.2024