×

Andrej Žavbi po vožnji na čas tudi svetovni prvak na cestni dirki Vintage World Championships

Andrej Žavbi

V nedeljo je v sklopu Vintage World Championships v avstrijskem St. Johannu potekala cestna dirka, na kateri je na 37 kilometrov dolgi progi v svoji kategoriji zmagal Andrej Žavbi oblekel majico svetovnega prvaka.

Na prvenstvu se tekmuje s »starimi« kovinskimi kolesi s pedali z jermenčki, uporaba karbona pa je prepovedana. Žavbi je po sedmih naslovih svetovnega prvaka v vožnji na čas že osmič osvojil naslov svetovnega prvaka v cestni vožnji, dan prej pa je zmagal na tekmi svetovnega pokala v šprintu World Cup sprint Championships. To je potekalo na letališki stezi na 1 kilometer dolgi progi na v St. Johanu, izvedeno je bilo pod okriljem masters organizacije WMCF. Dušan Hajdinjak je bil v svoji kategoriji četrti.

Dušan Hajdinjak

Popoldne pa je prav tako v okviru svetovnega pokala potekala tekma v vzponu – Bergsprint. Na 2,7 kilometra dolgi progi s 316 višinskimi metri je Hajdinjak osvojil četrto mesto.

Objavljeno: 25.08.2024