×

Simon Špilak skupni zmagovalec v Švici

Simon Špilak

Zadnja, 9. etapa dirke po Švici se je končala s sanskim razpletom za Simona Špilaka (Katjuša).  V dirki na čas, ki je potekala v mestu Bern na dolžini 38.4 km, je dosegel drugo mesto za Tomom Dumoulinom (Giant - Alpecin). Tretji je bil Fabian Cancellara (Trek Factory Racing).
To je bilo dovolj za prvo mesto v skupni razvrstitvi in osvojitev rumene majice. S 5 sekundno prednostjo pred Geraintom Thomasom in 19 sekundno prednostjo pred Tomom Doumolinom (Giant - Alpecin), ki se je na tretje mesto prebil po odlični predstavi na dirki na čas.
Špilak je po dirki povedal: »Zelo sem vesel in se moram zahvaliti moji ekipi, ki mi je pomagala. To je največja zmaga v moji karieri in sem zelo zadovoljen. Vožnja na čas je bila res naporna, ampak mi je bila pisana na kožo. Na razgibani trasi sem res dal vse od sebe.«