×

Matej Kimovec že do 4. zmage na vzponih

V sončnem vremenu se je današnjega vzpona na Kal udeležilo 110 tekmovalk in tekmovalcev. Tekmovale so kategorije amater, master in ženske. Najhitreje je razdaljo prevozil Matej Kimovec (Vaška runda), ki je 9 kilometrsko razdaljo premagal v 25 minutah in 53 sekundah. Skupina šestih tekmovalcev je nekaj časa narekovala tempo, Kimovec jih je uspel dohiteti, nekaj časa vozil z njimi, nato pa jim je ušel. Malo več kot pol minute za Kimovcem je na cilj prišel Martin Koželj (ŠD Bam.bi), tretje mesto absolutno pa je osvojil Jani Prešeren (B.V.G. GULČ - BTS COMPANY). Tekmovalke in tekmovalci so morali premagati 633 m višinske razlike ter 12% maksimalen naklon proge.

Med ženskami je bila najhitrejša Tina Brelih (KK Pantal), ki je traso prevozila v 39 minutah in 44 sekundah, druga absolutno je bila Nina Jug (KD Djak), ki je na cilj prišla točno minuto za prvouvrščeno. Tretja absolutno pa je bila Vida Ceglar (Bicikel.com) z rezultatom 42:14.

Matej Kimovec
je po dirki povedal: »Zelo sem zadovoljen z zmago. Vzpon je bil zelo težek. Že takoj od starta je klanec. Začel sem malo počasneje in s svojim tempom odpeljal do vrha. Uspelo mi je držat dober tempo, ki je zadostoval za zmago. Zelo sem zadovoljen tudi s časom, sicer se ne da primerjat s Cvetom (Miranom), zame pa je čas odličen.«