×

V zaključku dirke drama na Kitajskem

TDF

Peto etapo na dirki Tour of Qinghai Lake je zaznamoval nepoučeni redar. Radoslav Rogina je bil tik pred etapno zmago in posledično rumeno majico, ko ga je nepremišljeni redar usmeril na napačno cesto. Sreča v nesreči je ta, da je bil med štirimi ubežniki tudi Roginin klubski kolega Primož Roglič in zmagal, ter Adrii ublažil bolečino. Dečki in mladinci so uspešno zaključili drugi dan državnega prvenstva na velodromu v Kranju.

Ena pomembnejših etap na dirki se je odvijala povsem po željah Adrie. Rumena majica je zaostala in spredaj so ostali le štirje kolesarji. Dogajanje na dirki je opisal trener Mervar Boštjan: “Na današnjo etapo smo ciljali že pred dirko. Vse je potekalo perfektno do 500 m do cilja. Na klanec HC kategorije 50 km do cilja so pobegnili Rogina, Roglič, Alizadeh, Colorado Hernandez in prišli na gorski cilj dve min pred rumeno majico Polivodo na vrh. Do cilja so prednost povečali na 2:20. Radoslav Rogina je bil že v virtualni rumeni majici saj je kilometer pred ciljem je napadel in imel že 100 m prednosti. 500 m do cilja, ga je redar, ki izključuje spremljevalna vozila useiril na napačno cesto in preden je Rogina obrnil, je že imel 15 sek zaostanka. Dvojico je odšprintal Primož Rogljič in zmagal etapo. Sodniki so videli situacijo , vendar več kot čas zmagovalca Rogini niso mogli dati. Škoda je, ker bi imel 20 sek prednosti pred drugim, zdaj pa ima 5 sek zaostanka. Še zdaj smo vsi potrti in razočarani, ampak se ne bomo predali! "

Pred kolesarji je še več kot polovica dirke in nesrečni dogodek jih ne sme potrti. Pomembno se je zbrati in morda že jutri postaviti stvari na svoje mesto.