×

Bole drugi na gorskih ciljih na dirki po Poljski

Dirka po Polski

Zadnja, 7. etapa dirke po Poljski se je zaključila v Krakowu s kronometrom dolžine 25 km. Etapo je osvojil Poljak Marcin Bialoblocki, ki je za dve sekundi premagal Belorusa Vasila Kiryienka (Sky) in skoraj minuto Nizozemca Ricka Flensa (LottoNL-Jumbo).

Naši niso dosegli vidnejših uvrstitev. Luka Mezgec (Giant - Alpecin) je bil 72., Matej Mohorič je bil 95., Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) pa 106.

Bole je v skupnem seštevku osvojil drugo mesto na gorskih ciljih, skupno pa je končal na 73. mestu. V skupnem seštevku je bil najuspešnejši Mohorič na 70. mestu, Mezgec pa je bil 92.

Rumeno majico je osvojil Ion Izagirre (Movistar) z dve sekundno prednostjo pred Bartom De Clercqom (Lotto Soudal) in tri sekundno prednostjo pred Benom Hermansem (BMC).

Objavljeno: 08.08.2015