×

Matthews dobil deseto etapo dirke po Franciji

V deseti etapi dirke po Franciji je v ciljnem šprintu slavil Avstralec Michael Matthews (Orica-BikeExchange).

V 198 kilometrski etapi s startom v Escaldes-Engordanyju in ciljem v Revelu je bil Slovak Peter Sagan (Tinkoff) prekratek v boju za prvo mesto, tretje mesto pa je zasedel Norvežan Edvald Boasson Hagen (Dimension Data).

Matthews je povedal:

»Res je neverjetno. Pred letom in dve leti nazaj sem grdo padel in skoraj se že poslovil od dirke po Franciji. Razmišljal sem, da ta dirka ni zame, vendar danes so se mi uresničile sanje. Današnji pobeg ni bil v načrtu, res smo močna skupina.  Durbridge in Impey sta mi res pomagala do zmage. Res nimam besed, ki bi opisale, kaj so naredili zame.«

Na današnji etapi je bil najboljši Slovenec Kristijan Koren (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team), ki je v cilj prišel na 21. mestu.

Vodilni v skupnem seštevku je še vedno Christopher Froome (Team Sky), ki ima 16 sekund prednosti pred drugouvrščenim Adamom Yatesom (ORICA-BikeExchange) in tretje uvrščenim Danielom Martinom (Etixx - Quick Step), ki zaostaja za 19. sekund.

Objavljeno: 12.07.2016