×

3. mesto za Eugenio Bujak na etapni dirki La Route de France

V nedeljo se je v francoskem mestu Guebwiller zaključila osem dnevna dirka La Route de France 2.1.

V zadnji, 113 kilometrski etapi s tremi dvokilometrskimi vzponi, je v beg odšla skupina 12 kolesark, v kateri je bila tudi Kernova. Etapa je bila odločilna za ekipo BTC City Ljubljana, ki  je v ospredju uspešno narekovala tempo za ubežnicami. Te so bile ujete deset kilometrov pred ciljem, ekipa je tako ubranila generalno tretje mesto Bujakove. V ciljnem šprintu je zmagala Francozinja Fournier pred Sofio Bertizzolo in tretje uvrščeno Kyaro Stijns. Radotićeva je bila v šprintu peta in Bujakova štirinajsta.

Eugenia Bujak je na dirki La Route De France zmagala prvo in včerajšnjo kraljevsko etapo ter se generalno uvrstila na tretje mesto.