X
Skupaj 0.00 (€)

Pogačar v Italiji zmagal in ponovil uspeh Mohoriča

Pogačar v Italiji ponovil uspeh Mohoriča

Zadnja etapa dirke Giro della Lunigiana je bila dolga 113,7 kilometrov. Start je bil v La SpeziI, cilj pa v  Ortonovem.

Tadej Pogačar je osvojil prvo mesto in obdržal vodilno mesto v skupnem seštevku. Tako je ponovil uspeh Mateja Mohoriča iz leta 2012, ki je prav tako z Italije prišel z zlato medaljo in zeleno majico najboljšega kolesarja. Drugu je bil Nemec Niklas Märkl in tretji Kazahstanec Vadim Pronskiy.

Poleg Pogačarja so v dresu slovenske reprezentance nastopili tudi Jaka Primožič, Martin Lavrič, Žiga Jerman, Nik Čemažar in Žiga Horvat.

Ponovno je bil v ospredju tudi Primožič, ki je etapo končal na 11. mestu, skupno pa je dirko končal na odličnem 5. mestu. Ostali so dirko končali v ozadju.

Objavljeno: 04.09.2016

Vir/avtor: Prijavim.se

Vir: Prijavim.se