×

3. tek Občine Mengeš kljub dežju privabil 130 tekačic in tekačev

3. Mengeški tek

Na 3. teku Občine Mengeš, ki je bil v soboto, 5. novembra 2016, je kljub dežju teklo 130 tekačic in tekačev, med drugim tudi Franc Jerič, župan Občine Mengeš, Renata Kosec, podžupanja Občine Domžale, Dimitrij Lederer, kapelnik Mengeške godbe ter Teja Kralj, tekmovalka resničnostnega šova Survivor Filipini 2016.

Suho vreme, ki je zdržalo ves čas krompirjevih počitnic, se je spremenilo v rahel dež ravno v času prijav, ki so potekale v Kulturnem domu Mengeš. Vendar pa dež ni ustavil 130 tekačic in tekačev, ki so se pomerili na 5 in 10 km dolgi progi po občini Mengeš. Krajša trasa, 5 km, je potekala po Muljavi, po gozdu v območju Cegvence in delno v Loki, kjer so tekmovalci obrnili in se vračali po vzporednih poteh. Daljša trasa, na 10 km, pa se je v Loki nadaljevala do stopnic gradu Jable, kjer so tekmovalci obrnili, naredili še dodaten krog in se po vzporednih cestah vrnili na start.

Vreme ni prepodilo niti najmlajših tekaških navdušencev, ki so se ob tekli na 600 m dolgi progi v Športnem parku Mengeš. Vse najmlajše tekačice in tekači so v cilju prejeli spominsko medaljo in sladko nagrado.

Tekačice in tekači na 10 km so startali 5 minut pred tekačicami in tekači na krajšo 5 km dolgo progo.  Na 3. teku Občine Mengeš je bil med tekači na 5 m trasi najhitrejši Gregor Osolnik s časom 21:28 s, med tekačicami pa Katja Jeretina s časom 26:42 s. Na daljši trasi na 10 km je bil s časom 36:25 s med tekači najhitrejši Dino Grbić, med tekačicami pa Maja Matić s časom 42:55 s. Najhitrejši par na 10 km sta bila Saša in Primož Jeretina. Najhitrejši tekač iz Občine Mengeš je bil Jure Mehle, KD Mengeš, najhitrejša tekačica pa Lucija Mušič, TK Mengeš. Najštevilčnejša prijavljena skupina je bila iz Centra za civilno zaščito in reševanje Domžale.

Med tekačicami na 5 km je bila absolutno najhitrejša Katja Jeretina, KK Adria Mobil s časom 26:42, ki je bila najhitrejša tudi v kategoriji do 20 let. Druga v kategoriji je bila Zoja Kranjec, KGT Papež, tretja pa Liza Praznik. V kategoriji do 40 let je bila na 5 km najhitrejša Liza Mušič, druga je bila Valerija Dolinšek, tretja pa Urška Pestotnik. V kategoriji do 60 let pa je bila najhitrejša Petra Božičnik, druga je bila Cvetka Zajc in tretja Tina Drolc.

Na krajši, 5 km trasi, je bil med tekači absolutno najhitrejši Gregor Osolnik s časom 21:28. V kategoriji do 20 let je bil najhitrejši Tim Cerar, drugi je bil Tilen Jagodič, Calcit Bike Team, tretji pa Jakob Drolc, Calcit Volleyball. V kategoriji do 40 let je bil najhitrejši, absolutni zmagovalec 5 km dolge trase, Gregor Osolnik, drugi je bil Marko Gregorc, tretji pa Sašo Škrbinc, ŠD Šmartno. V kategoriji do 60 let je bil najhitrejši Robert Igrlič, drugi je bil Tomaž Mesar, tretji pa Pavle Klemenčič, KD Mengeš. V kategoriji nad 60 let sta tekla Štefan Lešnik, ki je zmagal, in Marislav Dobrin.

Na daljši, 10 km trasi, je bil med tekači v kategoriji do 20 let najhitrejši Matic Bartol, drugi je bil Saš Mišvelj, tretji pa Luka Bela Kočar iz TK Utrip. V kategoriji do 30 let je bil najhitrejši Dino Grbić, Kavarna BAZEN, ki je bil tudi absolutni zmagovalec 10 km trase s časom 36:25, drugi je bil Boštjan Jenčič, tretji pa Klemen Polajnar, Team Turbo Tropovci. V kategoriji do 40 let je bil najhitrejši Marko Florjančič, ŠD Suhadole, drugi je bil Jože Šuštar, ŠD Dobrepolje, tretji pa Tomaž Kališnik. V kategoriji do 50 let pa je bil najhitrejši Jože Marolt, Tajma tapetništvo – IBIS AG, drugi je bil Gorazd Milavec, ŠD Turjak, tretji pa Uroš Gorjup. V kategoriji do 60 let je bi najhitrejši Matjaž Vrhunc, TOPatlet, drugi je bil Martin Kemperle, KK PRO M Team Racing Nožice, tretji pa Andrej Jesenko. V kategoriji nad 60 let je bil najhitrejši Zdravc Ručigaj, AK Domžale, drugi je bil Vid Jelenc, KD Mengeš in tretji Brane Povše, Upokojenci Kamnik.