×

Roglič v rumeni majici in tretji v uri resnice

Roglič

Tretjo etapo dirke po pokrajini Algarve na Portugalskem je predstavljala kronometrska preizkušnja. Dolga je bila 18 kilometrov. Kljub kratki razdalji so kolesarji naredili 500 višinskih metrov, pred ciljem so jih čakali še tlakovci.

Etape se je pred dirko veselil tudi Primož Roglič (Team LottoNL-Jumbo), ki je lani v tej etapi osvojil peto mesto. Odlično izhodiščno pozicijo, drugo mesto v skupnem seštevku, je z današnjo vožnjo izboljšal s 5 sekundnim zaostankom za vodilnim, prevzel vodstvo v skupnem seštevku ter oblekel rumeno majico.

Najhitrejši v kronometru je bil Španec Jonathan Castroviejo (Movistar Team), drugi pa svetovni prvak v tej disciplini Nemec Tony Martin (Katusha-Alpecin).

Simon Špilak (Katusha-Alpecin) je osvojil 23. mesto in obdržal 13. mesto v skupnem seštevku.

Roglič v skupnem seštevku vodi pred Poljakom Michalom Kwiatkowskim (Team Sky) s prednostjo 22. sekund in zmagovalcem kronometra Castroviejem za 36 sekund.

Po dirki je na svojem Facebook profilu zapisal:

Vesel, da se je razpletlo kot se je, dal sem vse od sebe in tudi z rezultatom zadovoljen. Sedaj dan po dan poskušamo pripeljati majico do cilja...