×

V Toskani najhitrejši Kwiatkowski, med Slovenci Roglič

Strade Bianche

Dirka Strade Bianche s startom in ciljem v Sieni je bila dolga 175 kilometrov. Za kolesarje je bila to že 11. izvedba dirke, ženske so se na trasi pomerile petič. Na dirki je bilo veliko zvezdniških imen, med favoriti je bil tudi Peter Sagan (Bora - Hansgrohe).

Nastopili so štirje Slovenci, Primož Roglič (Team LottoNL-Jumbo), Matej Mohorič (UAE Team Emirates), David Per in Domen Novak (oba Bahrain Merida Pro Cycling Team).

Dirka je v drugi polovici potekala v dežju in na blatni progi. Največje presenečenje je bil odstop Sagana, saj se je že tri dni počutil slabo. Kljub temu je na dirki, kot je povedal, želel nastopiti tudi zaradi številnih navijačev. Po 75 kilometrih dirke je bil vpleten še v padec, kjer se je poškodoval. Dirko je nadaljeval, vendar se je po 95 kilometrih odpeljane dirke odločil za odstop in se pozdravi do dirke Tirreno Adriatico.

Do prve zmage v letošnji sezoni je tako prišel Poljak Michal Kwiatkowski (Team Sky), ki je odlično odpeljal ciljno ravnino. Cilj je osvojil v času 4:42:42.

Na drugo in tretje mesto sta prišla Belgijca Greg Van Avermaet (BMC Racing), ki je zamudil svojo priložnost za zmago, saj mu je v zadnjem kilometru zmanjkalo moči in Tim Wellens (Lotto Soudal).

Med Slovenci je bil najhitrejši Roglič, ki je dirko končal na 35. mestu, Mohorič je bil 80., mesto  za njim pa je dirko končal Per. Novak dirke ni končal.

Objavljeno: 04.03.2017