×

V drugi etapi najhitrejši Thomas, Roglič najvišje med Slovenci

Tirreno Adriatico‏

Druga etapa dirke Tirreno-Adriatico s startom v Camaioreja do Pomaranceja je bila dolga 229 kilometrov. Osvojil jo je Britanec Geraint Thomas (Sky). Zmaga je bila obliž na rano zaradi slabega rezultata na ekipnem kronometru, ki je bil posledica padca.

Devet sekund za njim je v cilj prišla skupina 41-ih kolesarjev, med katerimi sta ciljno črto prva prečkala Nizozemec Tom Dumoulin (Team Sunweb), ki je bil malenkost hitrejši od Slovaka Petra Sagana (Bora-Hansgrohe).

V vodilni skupini sta bila tudi Primož Roglič (Team LottoNL-Jumbo), ki je dosegel 15. mesto ter Simon Špilak (Team Katusha - Alpecin), ki je v cilj prišel na 36. mestu.

Matej Mohorič (UAE Team Emirates) je bil 43. z zaostankom 18 sekund, Luka Mezgec (Orica-Scott) je bil 117., Marko Kump (UAE Team Emirates) pa 169.

Etape pa nista končala Mezgečeva klubska kolega Nemec Roger Kluge, ki je zbolel in Avstralec Caleb Ewan, ki je padel in si poškodoval ramo. Sicer je dirko nadaljeval, vendar so bile bolečine prehude in je kasneje odstopil.

Skupno je vodstvo prevzel Belgijec Greg van Avermaet (BMC Racing Team), za njim pa so še trije predstavniki njegove ekipe. Med Slovenci je v skupnem seštevku najvišje Roglič na 14. mestu.

Objavljeno: 09.03.2017