×

Gilbert zmagovalec dirke Amstel Gold Race

Gilbert zmagovalec Amstel Gold race

52. izvedba nizozemske klasike dirki Amstel Gold Race se je končala z zmagoslavjem Philippa Gilberta (Quick-Step Floors), enega od favoritov dirke. Belgijec se je nekje na sredi dirke v glavnini skupaj z Dancem Michaelom Valgrenom (Astana Pro Team) znašel na tleh, vendar sta brez težav ujela glavnino.

Lanski zmagovalec, Italijan Enrico Gasparotto, ki je bil tokrat favorit Boletove ekipe Bahrain Merida, ni imel te sreče. Po padcu je izpadel iz boja za prva mesta in dirke ni končal.

Med Slovenci so dirkali Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Matej Mohorič (UAE Team Emirates) in Grega Bole (Bahrain Merida Pro Cycling Team).

Trasa dirke iz Maastrichta do Berg en Terblijta je bila dolga 261 kilometrov. Krojili so jo kratki in strmi vzponi, od lanske pa je bila nekoliko spremenjena.

Dirko je zaznamoval pobeg 12. kolesarjev, ki so bili ujeti približno 50 kilometrov pred ciljem.

Nekaj kilometrov pred ciljem sta se v boj za zmago podala Michal Kwiatkowski (Team Sky) in Gilbert. Odločilno vlogo je odigral Sergio Luis Henao (Team Sky), ki je zadržal napadalce v ozadju. Kljub temu je bil Gilbert močnejši od Henaouega klubskega kolega in zasluženo je že četrtič osvojil zmago na tej dirki.

Deset sekund za prvo in drugouvrščenim je tretje mesto v šprintu osvojil Švicar Michael Albasini.

Grega Bole je bil 67., Matej Mohorič je osvojil 86. mesto in Jan Tratnik 89. mesto.

Objavljeno: 16.04.2017