×

Bujakova druga in tretja skupno

Bujakova druga

Ekipa BTC City Ljubljana ta vikend nastopa v Luxembourgu na tridnevni dirki prve kategorije Festival Elsy Jacobs. Po včerajšnjem prologu, na katerem je Bujakova dosegla 6. mesto, je bila danes na vrsti 98 kilometrska etapa. Po prvem gorskem cilju je glavnina razpadla na dva dela, v prvi skupini 40 kolesark so ostale Bujakova, Strickerjeva, Lechnerjeva in Erićeva, ki je pripomogla, da skupina ni bila ujeta, saj je močno narekovala tempo v vodilni skupini. Anna Stricker je osvojila drugi in tretji gorski cilj ter tako oblekla modro majico najboljše na gorskih ciljih. V ciljnem šprintu se je odlično odrezala Bujakova in osvojila drugo mesto.

Etapo je dobila domačinka Majerus Christine, ki je trenutno tudi generalno na prvem mestu, druga je Moolmanova in tretja Bujakova. V prvi skupini sta etapo končali še Corinna Lechner na 24. mestu in Anna Stricker  na 27. mestu.

Jutri sledi še zadnja etapa Garnich-Garnich v dolžini 111 km.