×

Roglič ponovno fantastično odpeljal kronometer

Roglič

Primož Roglič je v zadnji etapi dirke po Romandiji s časom 24:58 dosegel prvo mesto.

Po včerajšnji kraljevski etapi na dirki po Romandiji je Primož Roglič s 4. zdrsnil na 6. mesto v skupni razvrstitvi. Danes je v zadnji etapi z neverjetno vožnjo zmagal v kronometru. 18,3 kilometra dolgo razdaljo je premagal v 24 minutah in 58 sekundah.

Drugo mesto je osvojil Avstralec Richie Porte (BMC Racing Team), ki je za Rogličem zaostal osem sekund, tretji pa je bil njegov klubski kolega Američan Tejay van Garderen, ki je zaostal 34 sekund.

Roglič je tako z odlično vožnjo osvojil končno tretjo mesto. Zmaga je pripadla Porteju, drugi pa je bil  Britanec Simon Yates (ORICA-Scott), ki je bil pet sekund hitrejši od Rogliča.

Na dirki so poleg Rogliča še Simon Špilak (Katjuša), Jani Brajkovič (Bahrain Merida) in Kristijan Koren (Cannondale-Drapac).

Špilak je dirko končal na skupnem 30. mestu z zaostankom 2:37 minute, Brajkovič je bil skupno 51. Za zmagovalcem je zaostal 6:59 minut, Koren pa  je bil skupno 86. z zaostankom 25:15 minut.

Objavljeno: 30.04.2017