×

Froome trdno v vodstvu, Mohorič ponovno v pobegu

Vuelta

Še dve etapi in znan bo končni zmagovalec dirke po Španiji. Če ne bo presenečenj, bo zmagoslavje z dirke po Franciji ponovil Chris Froome (Team Sky) in tako v istem letu prišel do dveh prestižnih naslovov najboljšega kolesarja. Do sedaj je v letih 2011, 2016 in 2017 na dirki po Španiji zabeležil 5 etapnih zmag.

Na dirki so tudi trije Slovenci Matej Mohorič, Jan Polanc in Domen Novak. Mohorič je v 5. etapi dosegel četrto mesto, v 7. etapi pa je osvojil zmago. Bil večkrat v pobegu, da pa je odlično pripravljen, pa je dokazal tudi v 18. etapi, kjer je bil dolgo časa v ospredju, vendar mu je na zadnjem vzponu zmanjkalo moči. Polancu se je etapna zmaga sicer izmuznila, v 8. etapi je bil drugi, v 6. etapi pa je zasedel 5. mesto. Novak pa si z udeležbo na dirki nabira izkušnje, saj je to njegova prva preiskušnja na 21-etapni dirki.

Tudi v današnji 19. etapi dirke med Casom in Gijonom, dolgi 153 kilometrov, je bil v vodilni skupini ponovno Mohorič. 31 kilometrov pred ciljem je iz prve skupine pobegnil 21-letni Španec Ivan Garcia Cortina (Bahrain-Merida), ki je vsekakor na domačih tleh postal junak dneva. Tempa sicer ni zdržal, sledil mu je Romain Bardet (AG2R-La Mondiale) in ga v 13-m kilometru tudi ujel.

Zmagal je Thomas de Gendt (Lotto Soudal), drugo mesto je osvojil Jarlinson Pantano (Trek – Segafredo), tretje pa Cortina.

Mohorič je v cilj prišel na 17. mestu, Polanc je bil 67., Novak pa je je etapo končal na 130. mestu.

V skupnem seštevku za 1:37 minut vodi Froome pred Vincenzom Nibalijem (Bahrain Merida). Mohorič je 31., Polanc 40. in Novak 105.

Objavljeno: 08.09.2017