×

Mohorič v pobegu, Valverde ponovno v vodstvu

V četrti, ponovno gorski etapi dirke po Kataloniji je bil ponovno v ospredju Španec Alejandro Valverde (Movistar). Z zmago na skoraj 171 kilometrski etapi je bil v ciljnem vzponu pred Kolumbijcem Eganom Arleyem Bernalom (Sky) in Nairom Quintano (Movistar). S tem je ponovno prevzel mesto vodilnega v skupnem seštevku.

Matej Mohorič (Bahrain Merida) je pritegnil pozornost na spustu nekaj kilometrov pred ciljem, ko je v svojem značilnem slogu pobegnil pred tekmeci, ki pa so ga kmalu ujeli. V cilj je prišel na 35. mestu z zaostankom 3:23 minut in je bil najhitrejši član svoje ekipe. Domen Novak je etapo končal na 146. mestu, Grega Bole pa zaradi prebavnih težav na etapi ni nastopil.

Današnja zmagovalna trojica si v istem vrstnem redu sledi v skupnem seštevku. Valverde si je privozil 19 sekund prednosti. Mohorič je ob belo majico, ki si jo je oblekel danes drugouvrščeni Kolumbijec.

Objavljeno: 22.03.2018