×

Iakovenkova 9., Bujakova 12. na Valonski puščici

BTC City Ljubljana

21. izvedba Valonske puščice (Fleche  Wallone) je za razliko od prejšnjih dirk potekala v prav poletnem vremenu in kot je za kraje na zahodu Evrope značilno, ponovno v izjemnem vzdušju.

133 deklet na štartu ni delilo prav veliko nasmeškov pred štartom. Izredno težka trasa v zadnjem delu dirke je stalno krčila glavnino, ki ni nobeni skupini ubežnic pustila večje prednosti. Tako je v zadnji krog po prvem vzponu na zid Huy prikolesarila skupina 40 kolesark, v kateri je imela ekipa BTC City Bujakovo in Iakovenkovo. V zadnjih 20 km so sledili 4 zahtevni vzponi. Trenutno najmočnejša ekipa Boels Dolmans je pripravila izvrsten položaj Anni Van Der Breggen, ki je tako osvojila svojo 4. zaporedno zmago na tem strah zbujajočem ciljnem vzponu.

Kljub ne ravno velikim pričakovanjem na tej dirki sta kolesarki BTC City Ljubljana osvojili 9. in 12. mesto, kar je glede na to, da v ekipi ni bilo najboljših specialist za težke vzpone, izreden dosežek. Zadnji dve težki preizkušnji sta pokazali, da je ekipa na najtežjih dirkah kljub temu, da je močno oslabljena, zelo konkurenčna, kar hrabri tudi ostale članice ekipe. Izredno težko preizkušnjo je končala tudi Žigartova, ki je prvič nastopila na tej preizkušnji.

Rezultati:

1. Anna Van Der Breggen                  Boels Dolmans                  3:10:14

2. Ashleigh Moolman Pasyo              Cervelo Bigla                      (+2 sek)

3. Megan Guarnier                             Boels Dolmans                   (+2 sek)

9. Nastya Iakovenko                           BTC City Ljubljana         (+25 sek)

12. Eugenia Bujak                              BTC City Ljubljana        (+ 28 sek)

37. Špela Kern                               Health Mate - Cyclelive Team  (+2min 15 sek)

55. Urška Žigart                                BTC City Ljubljana                 (+5min 58sek)

Na Valonski puščici se je prvič preskusila tudi Špela Kern (Health Mate - Cyclelive Team), ki je dirko končala na 37. mestu.

Zadovoljna z rezultatom, čeprav je bil zadnji klanec pred Huy usoden, je povedala:

»Do zadnjih 7 km sem bila v zmagovalni grupi. Nato sem med avti lovila nazaj, a jih nisem ujela. Na zadnji klanec (Huy) mi je malo zmanjkalo moči. Kljub vsemu sem res zadovoljna z napredkom in tudi ekipa je zadovoljna z mano. Že komaj čakam v nedeljo dirko Liège - Bastogne – Liège, ki jo bom vozila prvič.«

Objavljeno: 18.04.2018

Vir/avtor: Urša Pintar, Prijavim.se

Vir: Urša Pintar, Prijavim.se