×

Bernal končni zmagovalec dirke Pariz-Nica

Bernal zmagal na Pariz-Nica

Ion Izagirre (Astana) je zmagovalec zadnje etape dirke Pariz-Nica. Skupno zmago je osvojil Egan Bernal (Team Sky).

Osem etapna dirka se je končala s solo zmago Španca,  ki je napadel v zadnji klanec in za seboj pustil vodilno skupino, ki jo je vodil Nairo Quintana (Movistar Team). V cilj je prišel 19 sekund pred Belgijcem Oliverjem Naesenem (AG2R La Mondiale) in Nizozemcem Wilcom Keldermanom (Team Sunweb).

Zmago v skupnem seštevku je osvojil 22-letni Kolumbijec Egan Bernal (Sky), ki je osvojil tudi majico najboljšega mladega kolesarja. Drugi je bil njegov rojak Nairo Quintana (Movistar), tretji pa Michał Kwiatkowski (Team Sky), ki je vodstvo v skupnem seštevku zgubil v predzadnji etapi.

Simon Špilak (Team Katusha - Alpecin) je v cilj zadnje etape prišel na 67. mestu, Kristijan Koren (Bahrain-Merida) je bil 108. Luka Mezgec pa zadnje etape ni končal.

V skupnem seštevku je Špilak, ki je najboljši slovenski uspeh na dirki dosegel leta 2015 s skupno tretjim mestom, končal na 59. mestu. Koren je bil 69., dirke pa je poleg Mezgeca zaradi padca predčasno zaključil Domen Novak.

Objavljeno: 17.03.2019