×

Bečan izboljšal slovenski rekord na Šmarno goro, med ženskami najhitrejša Krkočeva

Rekord Šmarne Gore

V organizaciji Tekaškega kluba Šmarnogorska naveza so se gorski tekači pomerili na 24. Rekordu Šmarne gore. Timotej Bečan (KGT Papež) je za sedem sekund izboljšal slovenski rekord, ki ga je postavil lani. Med ženskami je slavila Lucija Krkoč (ŠD Nanos Podnanos).

Na teku se je preskusilo 180 tekačev in tekačic. Očitno pa so bili vremenski pogoji odlični za tek, glede na čase, ki so jih postavili tekači.

Najprej so se na progo pognali otroci v netekmovalni kategoriji. Sledile so tekmovalne kategorije, ki so se pomerile na progi dolžine 1,8 kilometrov z višinsko razliko 360 metrov.

Poleg Bečana, ki je na cilj prišel v 11 minutah in 13 sekundah, je tako kot lani drugo mesto osvojil Luka Kovačič (Dynafit - Hranilnica Lon), ki je prav tako presegel dosedanji rekord, saj je na vrh prišel v 11 minutah in 18 sekundah.  Tretje mesto je osvojil Gašper Bregar (KGT Papež) s časom 12:32 minut.

Med ženskami rekorda ni bilo, še vedno je v lasti Mateje Kosovelj, ki je progo leta 2006 pretekla v 13 minutah in 18 sekundah.

Niz zmag je med ženskami prekinila Mojca Koligar (KGT Papež), ki je morala tokrat zaradi utrujenosti priznati premoč Lucije Krkoč, ki je v cilj prišla 22 sekund pred Koligarjevo s časom 14:23 minut. Tretje mesto je osvojila Barbara Trunkelj (Olimpija) s časom 15:07.