×

Marko Kump začel sezono z drugim mestom

Marko Kump

V borbi za zmago na prvi etapi dirke po Antaliji je v zaključnem šprintu glavnine Marko Kump osvojil drugo mesto. Od njega je bil hitrejši le Estonec Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation).

Zmagovalec ekipe svetovne serije Räim je dejal, da je odlično pripravljen. Zmage si je želel že na dirkah v Avstraliji, kjer mu ni uspelo, tokrat pa je imel več sreče. Kump je v zadnjih metrih ostal zaprt in si ni uspel izboriti vodilne pozicije. Kljub temu je drugo mesto odlični pokazatelj, da je tudi letos Dolenjska puščica pripravljena na izstrelitev med najboljše.

Tretje mesto v 149,2 kilometrski etapi je osvojil Belgijec Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen – Baloise).

Zadovoljen s prvim resnim šprintom nove sezone je bil tudi Kump: »Ekipa je delovala odlično, zelo dobro smo sodelovali. V ciljnem šprintu smo nekoliko zamudili, a glede na to, da je to za nas prva dirka in se še malo lovimo, nekateri pa jih imajo v nogah že kar precej več, sem lahko z rezultatom zadovoljen.«

V ekipi Adria Mobil so še Jani Brajkovič, Žiga Horvat, Gašper Katrašnik, David Per in Gorazd Per. Pred njimi je na sporedu druga etapa, dolga dobrih 165 kilometrov.

»V prvem delu etape nismo želeli dopustiti, da se naprej odpelje večja skupina kolesarjev, to je bil tudi cilj ostalih šprinterskih ekip. Dvema je na koncu uspelo, potem se jima je pridružil še eden, a smo razliko držali povsem pod kontrolo in glavnina ju je ujela 15 kilometrov pred ciljem. Pred etapo smo si podrobno pogledali ciljni šprint in določili Marka Kumpa za kapetana, če pride do šprinta. Pričakovali smo dober rezultat, Mikhel Raim je res vrhunski, tako da si nimamo kaj očitati po današnji etapi,« je potek etape opisal športni direktor Branko Filip.

»V zaključku so fantje odpeljali tako, kot smo znali že lani, postavili so se izjemno in na koncu tudi rezultat ni izostal. Jutri sledi bolj razgibana etapa, na začetku so trije težji vzponi, zadnjih 70 kilometrov pa je precej ravnih, tako da tudi lahko pričakujemo šprint dobre polovice pelotona,« je še dodal Filip.