×

Pariz-Nica: Primož Roglič že s tretjo etapno zmago

Rogla

Na dirki Pariz- Nica je v sedmi etapi ponovno slavil Primož Roglič (Jumbo Visma) in še utrdil vodstvo v skupnem seštevku. Po 119,2 kilometra dolgi etapi je v zadnjih metrih etape prehitel Švicarja Gina Mäderja (Bahrain – Victorious). Tretji je v cilj prišel Nemec Maximilian Schachmann (BORA – hansgrohe), sicer drugi v skupnem seštevku z zaostankom 52 sekund.

Etapa naj bi se pričela v obmorskem letovišču Nica, a so štart na prošnjo župana preselili v Le Broc. Kolesarji so se pomerili na treh vzponih druge kategorije, Côte de Gilette, Col de Sigal in Côte de Saint-Antonin, cilj pa je bil na na smučišče La Colmiane.

Zgodnji beg

Zgodaj je pobegnila večja skupina kolesarjev, ki so jo sestavljali Anthony Perez (Cofidis), Neilson Powless (EF Education-Nippo), Andrey Amador, Laurens De Plus (INEOS Grenadiers), Alexey Lutsenko (Astana-Premier Tech), Julien Bernard, Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Sam Bennett, Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick-Step), David De la Cruz (ZAE Emirati), Dylan Teuns in Gino Mäder (Bahrajn Victorious). Za večino je bilo bega konec pred zadnjim vzponom, v ospredju je ostala le četverica Lutsenko, Powless, Elissonde in Mäder. Švicar se je sedem kilometrov pred ciljem otresel trojice in nasmihala se mu je etapna zmaga.

Jumbo Visma v akciji

Dva kilometra pred ciljem je tempo za Rogliča navil Steven Kruijswijk. Zraven je bil tudi Schachmann, a je moral priznati premoč Rogliča. Ta je nekaj manj kot 300 metrov pred ciljem pospešil in tik pred ciljem prehitel nesrečnega Švicarja.

V nedeljo  je na sporedu 93 kilometrska etapa, ki se začne v Le Plan-du-Varu in konča v Levensu.

Objavljeno: 13.03.2021