×

Vuelta: Matevž Govekar do 10. mesta, presenetljiva zmaga Francoza

7. etapa

Sedma ravninska etapa Dirke po Španiji je v ospredje ponovno pripeljala sprinterje. Zmago si je presenetljivo privozil Francoz Geoffrey Soupe (TotalEnergies). Za etapno zmago se je boril tudi Matevž Govekar, ki osvojil 10. mesto. V rdeči majici ostaja 20-letni Francoz Lenny Martinez, ki je najmlajši kolesar v majici vodilnega na tritedenski dirki. Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) je na edinem letečem cilju pridobil dve sekundi odbitka v skupnem seštevku.

Počitek za favorite za skupno zmago

Po četrtkovi etapi, kjer je bila v ospredju Jumbo Visma, Kuss je slavil etapno zmago, tempa Rogliča pa ni zdržal takratni vodilni Remco Evenepoel, je za favoriti v skupnem seštevku miren dan. Razen Jonasa Vingegaarda, ki se je na letečem cilju odločil za šprint in kot tretji pridobil dve odbitni sekundi v skupnem seštevku, med favoriti ni bilo pretresov.

Etapa se je pričela v Utielu, končala v obalnem mestu Olive. Dolga je bila dolga 201 kilometer. Glavni favorit etape je bil  Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck), a je etapo v zaključku končal na petem mestu. Uspešen beg sta uprizorila José Herrada (Cofidis) in Ander Okamika (Burgos-BH), a je kasneje glavnina pospešila in zadnjega ubežnika ujela 40 km pred ciljem.

Živčni zaključek povzročil dva padca

Pred ciljem je napetost naraščala in prišlo je do dveh padcev. Deset kilometrov pred ciljem se je na tleh znašel tudi zmagovalec včerajšnje etapa Sepp Kuss. Hitro se je vrnil v glavnino.

A le po nekaj kilometrih je prišlo do novega padca. Huje se je poškodoval Thymen Arensman (Ineos Grenadiers).

Že pred tem je padel tudi Britanec Geraint Thomas, a se je prav tako uspešno vrnil v glavnino.

Skupni seštevek

V skupnem seštevku vodi Francoz Lenny Martinez (Groupama-FDJ). Drugi je Sepp Kuss (Jumbo-Visma), ki zaostaja osem sekund in tretji Španec Marc Soler (UAE Team Emirates) z 51 sekundami zaostanka.

Primož Roglič je na 12. mestu z zaostankom 2:58 minute. Z dvema pridobljenima sekundama je Jonas Vingegaard na 10. mestu, ki si ga deli s Špancem Enricom Masom (Movistar). Za trenutno vodilnim zaostajata 2 minuti in 50 sekund. Belgijec Remco Evenepoel (Soudal-Quick Step) je z zaostankov 2:47 minute na devetem mestu.

Objavljeno: 01.09.2023