×

Na blatnem Ciklokrosu Tropovci ponovno najmočnejša Štajnerja

CX Tropovci

Prava zimska idila je začinila nedeljsko izvedbo druge pokalne dirke v ciklokrosu, kjer sta bila tako kot na prvi dirki dominantna brata Mihael in Gašper Štajnar.

Člani Kolesarskega kluba Tropovci so obudili lokacijo ob ribnikih in bližini reke Mure blizu naselja Gradišče in pripravili traso, ki je bila zaradi sobotnega sneženja zelo blatna. Sneg je sicer po večini skopnel, za težavnost trase pa so poleg naravnih dodatno poskrbele umetne ovire. Temperatura se je gibala okrog ledišča, zahtevnejši pogoji pa so verjetno vzrok, da se je pomerilo manj kolesarjev od prvotno prijavljenih.

Mihael Štajnar

V zadnjem štartu so nastopili člani in amaterske ter veteranske kategorije. Že v prvem krogu je bil najmočnejši Mihael Štajnar (MEBLOJOGI PROCONCRETE), ki je v nadaljevanju prednost pred zasledovalci le še povečeval. Da amater lahko konkurira članom, je Primož Obal (KK TROPOVCI) dokazal že na prvi dirki v Straži pri Novem mestu, tokrat pa je na domačem terenu sledil Štajnarju in edini med amaterskimi kategorijami odpeljal devet krogov in v cilj prišel na absolutno drugem mestu. Tretji absolutno je bil Gregor Dimic (Energijateam.com), ki si je v devetih krogih izmenjeval drugo in tretje mesto med člani z Maticem Kranjec Žagarjem (CALCIT BIKE TEAM) in bil na koncu močnejši.

CX

Tokrat smo pred mikrofon povabili Boštjana Ferjančiča (IZVIR VIPAVA), ki je zmagal v kategoriji do 45 do 49 let.

CX

Prvi in drugi štart

CX

Najprej so se sicer na trasi pomerile najmlajše kategorije, sledil je štart ženskih kategorij in mlajših ter starejših mladincev, med katerimi je bi najmočnejši Gašper Štajnar (KK ADRIA MOBIL). V ženski kategoriji je zmagala Hana Kranjec Žagar (Rajd Ljubljana), med mlajšimi mladinci pa Vanja Kuntarič Žibert (POGI TEAM UAE GENERALI), ki je na prvi dirki stal na tretji stopnički.

CX

23. decembra bo v Kočevju potekalo državno prvenstvo, kjer si obetamo močno člansko konkurenco.

Prvi trije po kategorijah - zimska liga:

V kategoriji ČLANI (Licence ELITE in U23) je bil najhitrejši Mihael Štajnar (MEBLOJOGI - PRO CONCRETE), drugo mesto je osvojil Gregor Dimic (ENERGIJATEAM.COM) ter tretje Matic Kranjec Žagar (CALCIT BIKE TEAM).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MU19) je prvo mesto osvojil Gašper Štajnar (ADRIA MOBIL), drugi je bil Filip Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) in tretji Jure Medved (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (MU17) je zmagal Vanja Kuntarič Žibert (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Maj Bohak (PERUTNINA PTUJ) in tretji Jaka Utranker (KD CELJE - 2SIMPL).

V kategoriji ŽENSKE je prvo mesto osvojila Hana Kranjec Žagar (RAJD LJUBLJANA), druga je bila Hana Žumer (BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Darja Horvat (OCEAN ORCHIDS CYCLING TEAM).

V kategoriji MLADINKE (WU19) je prvo mesto osvojila Katharina Fuchs (KK TROPOVCI).

V kategoriji DEKLICE (WU15) je prvo mesto osvojila Neža Utranker (KD CELJE - 2SIMPL), druga je bila Maša Žalig (KK TROPOVCI) in tretja Kaja Adam (PERUTNINA PTUJ).

V kategoriji Dečki A je prvo mesto osvojil Urban Hvastija (POGI TEAM UAE GENERALI), drugi je bil Gal Klun (POGI TEAM UAE GENERALI) in tretji Jaka Furlan Nerad (NGS).

V kategoriji Dečki B je bil najhitrejši Ažbe Hvastija (POGI TEAM UAE GENERALI).

V kategoriji Dečki C je bil najhitrejši Filip Toff (CALCIT BIKE TEAM), drugo mesto je osvojil Miha Kaučič (KK TROPOVCI) ter tretje Žan Janc (KK ADRIA MOBIL).

V kategoriji AMATERJI in MASTERS do 34 let je prvo mesto osvojil Primož Obal (KK TROPOVCI), drugi je bil Rok Berger Mlakar (JB TEAM) in tretji Gašper Grbec (KK POSTOJNA).

V kategoriji MASTERS od 35 – 39 let je zmagal Matjaž Černigoj (IZVIR VIPAVA), drugi je bil Aljoša Cipot in tretji Marko Štesl (OCEAN ORCHIDS CYCLING TEAM).

V kategoriji MASTERS od 40 – 44 let je bil najhitrejši Jože Golob (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Matic Ferk (ENERGIJATEAM.COM) ter tretje Janez Bohak (KOŠTRUNI).

V kategoriji MASTERS od 45 – 49 let je zmagal Boštjan Ferjančič (IZVIR VIPAVA), drugi je bil Damjan Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) in tretji Primož Nerad (NGS).

V kategoriji MASTERS od 50 – 54 let je prvo mesto osvojil Borja Jelić (TUŠ T.E.A.M.), drugi je bil Dušan Hajdinjak (TEAM TURBO TROPOVCI) in tretji Mitja Žitnik (OCEAN ORCHIDS CYCLING TEAM).

V kategoriji MASTERS od 55 – 59 let je bil najhitrejši Iztok Kuret (KD ALPE SIS), drugo mesto je osvojil Lucjan Premrn (IZVIR VIPAVA).

V kategoriji MASTERS od 60 – 64 let je bil najhitrejši Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Martin Lapuh (KD ROG).