×

Na zadnjem ciklokrosu sezone zmaga Anžeta Ravbarja

Anže Ravbar

Že poznana ciklokros proga med Savo in Hipodromom Stožice tokrat v Ljubljano ni pripeljala Tadeja Pogačarja, a so tekmovalci kljub temu poskrbeli za zanimivo dirko. Med člani sta se v ospredju borila Mihael Štajnar in Anže Ravbar, ki je bil kljub padcu v zaključnih krogih hitrejši in premagal v ciklokros sezoni do sedaj nepremagljivega Štajnarja.

KD Rog je na Dan samostojnosti in enotnosti pripravil zadnjo pokalno dirko sezone, zato so bili v zaključku prvim v kategorijah podeljeni tudi pokali Kolesarske zveze Slovenije. Dirka je potekala na 2300 metrski progi s številnimi ovinki, deloma po makadamu, večinoma pa po travnati podlagi  z naravnimi in umetnimi ovirami. Skupaj je nastopilo 151 tekmovalcev.

CX

Miha Dakskobler

Najprej so se so pomerili dečki in deklice. Že v prvem krogu si je dovolj prednosti pred zasledovalci v kategoriji dečki A privozil Miha Dakskobler (MBK ČRNI VRH) in jo ohranil vse do cilja. Med dečki B so bili v ospredju trije člani kočevskega gorskokolesarskega kluba, najmočnejši je bil Urban Dejak. Med dečki C pa si je zmago privozil Italijan Nej Stojičevič. Med deklicami sta bili precej izenačeni Neža Utranker (KD CELJE - 2SIMPL) in Živa Bohek (PERUTNINA PTUJ), ki pa je ciljno črto prepeljala za Celjanko.

Erazem Valjavec

V drugem štartu so se pomerili mlajši in starejši mladinci ter mladinke in ženske. Absolutno najhitrejši in ponovno nepremagljiv med starejšimi mladinci je bil Gašper Štajnar (ADRIA MOBIL), ki mu je uspešno sledil Erazem Valjavec. Član italijanske ekipe Autozai - Petrucci – Contri bo v prihajajoči sezoni imel dvojno licenco, nastopil bo namreč tudi za belgijsko ekipo Acrog-Tormans. Tako bo ponovno dobil priložnosti na spomladanskih klasikah, kjer se je izkazal že letos. Na mladinski različici slovite dirke Pariz-Roubaix je namreč osvojil 6. mesto, na enodnevni dirki za mladince Tour du Condroz (115.1 km), ki ima status mini klasike Liege-Bastogne-Liege, pa 5. mesto.

Mihael Štajnar

V zadnji dirki so se pomerili člani ter amaterji in veterani. Mihael Štajnar (MEBLOJOGI PROCONCRETE) si je želel osvojiti vse štiri pokalne dirke, a je bil Anže Ravbar (ADRIA MOBIL) tokrat pretrd oreh.

Anže Ravbar po zmagi

Tretje mesto v članski konkurenci je osvojil Gregor Dimic (ENERGIJATEAM.COM), ki je v pokalni razvrstitvi osvojil drugo mesto. Med amaterji in veterani na vrhu ni bilo posebnih presenečenj. Odlično so dirko odvozili vsi udeleženi.

CX

Prvi trije po kategorijah – zimska liga

V kategoriji ČLANI (Licence ELITE in U23) je bil najhitrejši Anže Ravbar (KK ADRIA MOBIL), drugo mesto je osvojil Mihael Štajnar (mebloJOGI - PRO CONCRETE) ter tretje Gregor Dimic (ENERGIJATEAM.COM).

V kategoriji STAREJŠI MLADINCI (MU19) je prvo mesto osvojil Gašper Štajnar (ADRIA MOBIL), drugi je bil Erazem Valjavec (AUTOZAI - PETRUCCI - CONTRI) in tretji Jakub Husár (POGI TEAM UAE GENERALI).

Maj Bohak

V kategoriji MLAJŠI MLADINCI (MU17) je zmagal Maj Bohak (PERUTNINA PTUJ), drugi je bil Lenart Dejak (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE) in tretji Luka Maksimović (ENERGIJATEAM.COM).

V kategoriji ŽENSKE je prvo mesto osvojila Nika Bobnar, druga je bila Hana Žumer (obe BTC CITY LJUBLJANA SCOTT) in tretja Eva Močnik.

V kategoriji MLADINKE (WU19) je prvo mesto osvojila Eva Terpin, druga je bila Maruša Tereza Šerkezi (obe RAJD LJUBLJANA) in tretja Meta Tancik (Misser Junior Team - Energija).

V kategoriji DEKLICE (WU15) je bila najhitrejša Neža Utranker (KD CELJE - 2SIMPL), druga je bila Živa Bohak (PERUTNINA PTUJ) in tretja Živa Majcen (SD STRAHOVICA).

V kategoriji Dečki A je bil najhitrejši Miha Dakskobler (MBK ČRNI VRH), drugo mesto je osvojil Gal Klun (POGI TEAM UAE GENERALI) ter tretje Enej Bartolme (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE).

V kategoriji Dečki B je prvo mesto osvojil Urban Dejak (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE), drugi je bil Svit Mesojedec (KD KM) in tretji Nal Cimprič Debevc (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE).

V kategoriji Dečki C je zmagal Nej Stojičevič (ASD SCUOLA CICLISIMO SENZA CONFINI), drugi je bil Nik Mori in tretji Andi Šmerc (oba POGI TEAM UAE GENERALI).

Primož Obal

V kategoriji AMATERJI in MASTERS do 34 let je bil najhitrejši Primož Obal (KK TROPOVCI), drugo mesto je osvojil Gašper Grbec (KK POSTOJNA) ter tretje Ivan Hotko (VIRTUSLO).

V kategoriji MASTERS od 35 – 39 let je zmagal Niko Čuček (KD BRANIK MARIBOR), drugi je bil Nejc Pogačnik (VIRTUSLO) in tretji Perica Kišiček (BK CRO MTB TEAM).

V kategoriji MASTERS od 40 – 44 let je prvo mesto osvojil Jernej Stibilj (ŠD TURBO M), drugi je bil Matic Ferk (ENERGIJATEAM.COM) in tretji Jože Golob (TUŠ T.E.A.M.).

Matej Dakskobler

V kategoriji MASTERS od 45 – 49 let je bil najhitrejši Matej Dakskobler (KK PANTAL), drugo mesto je osvojil Boštjan Ferjančič (IZVIR VIPAVA) ter tretje Aleš Kuder (ŠD ZAGORICA PRI DOLSKEM).

CX

V kategoriji MASTERS od 50 – 54 let je prvo mesto osvojil Bojan Ločnikar (KD KNEŽJEGA MESTA CELJE), drugi je bil Mitja Mori (GANESHA TEAM) in tretji Borja Jelić (COMTRADE ŠD HSL).

V kategoriji MASTERS od 55 – 59 let je zmagal Iztok Kuret (KD ALPE SiS), drugi je bil Lucjan Premrn (IZVIR VIPAVA) in tretji Franc Bajec (KK POSTOJNA).

V kategoriji MASTERS od 60 – 64 let je bil najhitrejši Andrej Žavbi (TUŠ T.E.A.M.), drugo mesto je osvojil Tine Zupan (MTB KLUB KRANJ SCOTT TEAM) ter tretje Martin Lapuh (KD ROG).

V kategoriji MASTERS od 65 – 69 let je zmagal Marjan Čuden (TEAM BTS COMPANY).

V kategoriji MASTERS 70 + je zmagal Ivan Kastelic (B.V.G. GULČ).