My applications (0)
×

Ulissi Diego dobil 7. etapo, Grega Bole 8. z istim časom

Giro 7.etapa

Sedma etapa Gira di Italia se je končala s slavjem Diega Ulissia, ki se je v cilju veselil nepričakovane zmage. Italijan, ki je po dveh dneh ponovil zmago našega Jana Polanca, svojega klubskega kolega, je dvakratni mladinski svetovni prvak, leta 2011 je zmagal na Dirki po Sloveniji. Grenak priokus je ostal po pozitivnem dopinškem testu, izvedenem na 11. etapi lanske dirke po Italiji. Ulissi si je pomagal z Ventolinom, sredstvom za zdravljenje astme, ki pa je znan tudi kot doping. Takrat so ga za devet mesecev suspendirali, povratek je naredil aprila z nastopom na Dirki po Baskiji.

Današnja 264 kilometrska etapa se je začela v mestu Grosseto, glavnem mestu pokrajine Grosseto v Toskani in končala v mestu Fiuggi. Zmagovalec je za pot do cilja porabil 7ur, 22 minut in 21 sekund, njegova povprečna hitrost pa je bila 35,809 km/h. Blizu zmagi je bil tudi Grega Bole, ki pa si ni uspel izboriti dobre pozicije za ciljni sprint in dirko končal na sicer odličnem osmem mestu. Luka Mezgec je etapo končal na 38.mestu, Jan Polanc pa se je uvrstil na 71.mesto.

Na drugo mesto se je uvrstil Juan José LOBATO (Movistar Team), na tretje pa Simon GERRANS (Orica GreenEDGE).

V skupni razvrstitvi je še vedno vodilni Alberto Contador, ki je tokrat tudi zaradi poškodovane rame ostal v varnem zavetju ekipe v glavnini. Na drugem mestu mu z majhnim zaostankom sledi Fabio Aru, na tretjem mestu pa je Richie Porte.