×

Polona Batagelj generalno tretja v Nemčiji

Polona Batagelj generalno 3.

Tretja etapa je bila na dirki Auensteiner Radsporttage izredno težka, trinajst krogov v dolžini 9,5 kilometrov in z več kot 2300 m višinske razlike. Grupa stotih kolesark se je iz kroga v krog vedno bolj redčila. Pet krogov pred ciljem je bila v ospredju skupina 8 kolesark med njimi Polona in Martina, do pred zadnjega vzpona je bila grupa še skupaj na spustu pa je skupini ušla Ashleigh Mollman iz ekipe Bigla Pro, ki je s prednostjo minute in pol zmagala etapo. Polona je v cilj prišla še s Poljakinjo Brzezno in Stuitiensovo, tudi to etapo je potrdila svojo odlično formo in bila četrta, na gorskih ciljih je bila druga. Martina Ritter je bila v naslednji grupi in se izkazala z osmim mestom. Špela je končala na 19. mestu, SIMENC Laura (No Radunion Vitalogic) 39. Anja 49. in Alenka 51.

BTC City Ljubljana je na dirki Auensteiner Radsporttage ekipno po lanskem drugem mestu zasedlo prvo mesto.