×

Kump ponovno nepremagljiv

Dolenjska puščica, kolesar Adrie Mobila, ki smo ga na slovenskih  tleh vajeni videti na zmagovalnih stopničkah, je osvojil zmago na 6. dirki Hrvaška-Slovenija. Tako je ponovil zmago z leta 2012, ko je bila dirka organizirana na relaciji Ljubljana Zagreb. Vmes je bil dve leti član kluba Tinkoff-Saxo, zato se dveh dirk ni udeležil.

Ponovno je blestel v sprintu po granitnih kockah, kjer ga je ekipa v zaključku dirke pripeljala v dober položaj. Premagal je Italijana Filippa Fortina (GM Cycling Team) in Mattio Gavazzija (Amore & Vita - Selle SMP). Italijan je Kumpov star znanec z dirke po Kitajski, kjer sta si izmenjala nekaj krepkih besed.

Kolesarje je ovirala visoka vročina, kljub temu je bil tempo zelo visok.  Kump je dosegel povprečno hitrost 43,525 km/h. Sedem ubežnikov, med katerimi je bil tudi Kristjan Fajt (Adria Mobil), so bežali večji del dirke. Na zaključnih krogih je Fajt napadel in s solo vožnjo prisilil najbolj nevarni italijanski ekipi Amore &Vita ter GM Cycling, da narekujejo tempo in s tem onemogočil optimalen zaključek.

Trener Adrie Mobila Mervar Boštjan je o taktiki v ekipi povedal: »Dirka se je odvijala povsem po naših željah. Kristjan Fajt je pokril najpomembnejši beg in s tem ekipi omogočil povsem mirno dirkanje, saj so morale tempo v glavnini narekovati nam najnevarnejše ekipe. V zadnjem krogu je ekipa opravila svoje in na čelu skupine nadzorovala položaj. Primož Roglič je potegnil zadnjih 500 m čez zadnji dvojni ovinek in Marko Kump je imel prosto pot do nove pomembne zmage«.

Na četrtem in petem mestu sta bila ponovno dva Slovenca, Robert Jenko (Radenska As) in Andi Bajc, ki vozi za avstrijski klub Amplatz-BMC. Na deveto mesto pa se je uvrstil Matej Marin, ki se kali v klubu Felbermayr - Simplon Wels.