×

Roglič skupni zmagovalec dirke po Algarveju

Roglič skupni zmagovalec

Primož Roglič je na Portugalskem na dirki po Algarveju odlično odpeljal še zadnjo etapo in tako prišel do zmage v skupnem seštevku. Osvojena rumena majica je uvod v nedvomno uspešno sezono slovenskega talentiranega kolesarja.

Do etapne zmage v zadnji, peti etapi dirke je prišel Portugalec Amaro Manuel Antunes (FC Porto), ki je z 179,2 kilometrov dolgo razdaljo opravil v 4 urah, 29 minutah in 28 sekundah.

Drugo mesto je osvojil Španec Vicente Garcia De Mateos (Louletano - Hospital de Loulé) in tretje Belgijec Tiesj Benoot (Lotto Soudal). Roglič je v cilj prišel na 5. mestu s 15 sekundami zaostanka za prvouvrščenim. Mesto pred njim je bil Poljak Michal Kwiatkowski (Team Sky), ki pa Rogliča v skupnem seštevku ni ogrozil. Skupno je Kwiatkowski ostal na drugem mestu.

Tretje mesto v skupnem seštevku je Castrovieju odvzel Tony Gallopin (Lotto Soudal), Špilak pa je z današnjo uvrstitvijo na 18. mesto v skupnem seštevku za mesto napredoval in dirko končal na 12. mestu.

Objavljeno: 19.02.2017